www.svethardware.cz
>
>
>

Sharp odhalil 120" 8K displej se 120 Hz a aktivním stmíváním

Sharp odhalil 120" 8K displej se 120 Hz a aktivním stmíváním
, , aktualita
Společnost Sharp ohlásila novou generaci velkých displejů s rozlišením 8K. Nový Sharp 8M-B120C nabízí vysokou obnovovací frekvenci, podsvícením s nezávisle stmívanými zónami a také vstupní rozhraní HDMI 2.1. 
K oblíbeným
reklama
Sharp 8M-B120C bude určen především pro využití ve firmách, obchodech a zkrátka pro komerční nasazení, než aby si jej někdo pořídil domů. To ostatně celkem jasně ukazuje i doprovodný snímek. 
 
 
Nový model je založen na 120palcovém (305 cm) panelu UV2A II LCD s rozlišením 7680 x 4320 obrazových bodů, čili jde o čtyřnásobné rozlišení v porovnání s Ultra HD (3840 x 2160). Dále tu máme typický jas 600 nitů, přičemž maximální bude v HDR režimu vyšší a celkem 2048 zón podsvícení, které lze nezávisle na sobě řídit. Jde tak o přímé LED podsvícení. 
 
Kontrastní poměr je 3500:1, odezva GtG činí 6 ms a co se týče obnovovací frekvence 120 Hz, ta sice platí, ovšem pouze pro obsah ve 4K. Displej dokáže zobrazit 1,07 miliard barevných odstínů a je navržen tak, aby pokryl barevný prostor definovaný jako ITU-R BT.2020, ovšem s ještě lepším podáním červené. 
 
Společnost Sharp přitom jako první dostala na trh panely s rozlišením 8K, a to již před více než pěti lety, takže ty už postupně vyvíjí a zdokonaluje dlouhou dobu. Nový 8M-B120C má oproti předchozím modelům vyšší typický jas, rychlejší odezvu a samozřejmě také i novější rozhraní HDMI 2.1. Takže kdyby někdo opravdu chtěl, může si jej klidně napojit na PC či herní konzoli. Pro takový případ se také bude hodit technologie pro převod signálu do nativního rozlišení panelu. 
 
Vstupní rozhraní HDMI 2.1 zde podporuje rozlišení 4K při 120 Hz a 8K při 60 Hz, přičemž porty jsou zde čtyři. Dále tu je ale dokonce i starý analogový D-Sub a 3,5mm audio vstup, přičemž do výbavy patří také 100Mb/s Ethernet a dva USB 3.0. Ozvučení zajistí čtyři 10W reproduktory plus dva 15W a nakonec tu máme analogové a optické audio výstupy. 
 
Celkové rozměry jsou 2717 x 1979 x 805 mm a i se stojanem pak toto zařízení váží 206 kg. Sharp je připraven přijímat objednávky na 8M-B120C od konce září. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek