www.svethardware.cz
>
>
>

Shuttle chce znovu vyrábět základní desky

Shuttle chce znovu vyrábět základní desky
, , aktualita
Po dlouhých letech prodeje malých XPC desktopů (small form-factor PCs) by se Shuttle rád vrátil i do oblasti základních desek. Tentokrát to mají být desky z hlavní oblasti dosavadního zájmu Shuttle, tedy desky kompatibilní s XPC. Důvodem...
reklama
Po dlouhých letech prodeje malých XPC desktopů (small form-factor PCs) by se Shuttle rád vrátil i do oblasti základních desek. Tentokrát to mají být desky z hlavní oblasti dosavadního zájmu Shuttle, tedy desky kompatibilní s XPC. Důvodem je snaha poskytnout zákazníkům alespoň nějakou možnost upgradu bez toho, aby museli přímo kupovat celé nové PC, skříň, chlazení či zdroj.V poslední době začaly prodeje XPC stagnovat a Shuttle musel omezit některé projekty. Proto Shuttle přichází s touto možností, jak proniknout do nové oblasti, kde je poptávka koncového zákazníka, který by rád upgradoval ale nechce kupovat celé PC. Detaily jsou neznámé, ale je jasné, že Shuttle bude muset uvádět mnoho desek, jelikož nyní prodává deset modelů a v každém je jiná deska. V budoucnu se ale očekává zjednodušení, jelikož Shuttle si nyní osvojil formáty pico-BTX a DTX.

Shuttle byl založen v roce 1983 jako výrobce základních desek a již v roce 1995 byl pátý. S vývojem společnosti nastal obrat, kdy se Shuttle začal specializovat na barebone PC. Nyní se ale prodej snížil, a tak se Shuttle hodlá zaměřit znovu i na desky.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář