www.svethardware.cz
>
>
>
>

Shuttle má svůj první NAS s nízkou spotřebou

Shuttle má svůj první NAS s nízkou spotřebou
, , aktualita
Od společnosti Shuttle se dočkáme prvního modelu NAS serveru s nízkou spotřebou, který dostal označení OMNINAS KD20. Určen je pro malé kanceláře a domácí použití a nabídne tělo kombinující hliník a bílý plast, kde se mohou ukrýt dva 3,5"...
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Shuttle se dočkáme prvního modelu NAS serveru s nízkou spotřebou, který dostal označení OMNINAS KD20. Určen je pro malé kanceláře a domácí použití a nabídne tělo kombinující hliník a bílý plast, kde se mohou ukrýt dva 3,5" pevné disky s kapacitou až 8 TB (dohromady). Disky samozřejmě mohou pro vyšší bezpečnost dat fungovat v režimu RAID 1 a případně také v RAID 0 a JBOD. K dispozici je také monitorování S.M.A.R.T.

Pro chlazení je tu využitý 80mm ventilátor, ale Shuttle také slibuje, že o odvedení tepla se postará zčásti také hliníkové tělo. Pak tu máme také jeden port USB 3.0, dva USB 2.0 a k tomu čtečku různých verzí karet SD. Především ale využijeme gigabitový Ethernet, přes nějž máme dosáhnout přenosových rychlostí až 75 MB/s (download) a 55 MB/s (upload). Spotřeba pak má činit 9 W v klidovém režimu a 15,5 W při aktivitě.

Dále tu nechybí DLNA media server, iTunes, stahování pomocí BitTorrent, mobilní přístup ze zařízení s OS Android a iOS, a to vš za cenu 129 euro bez daně. Dostupnost je okamžitá.

Zdroj: TZ Shuttle
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek