www.svethardware.cz
>
>
>
>

Shuttle má svůj první NAS s nízkou spotřebou

Shuttle má svůj první NAS s nízkou spotřebou
, , aktualita
Od společnosti Shuttle se dočkáme prvního modelu NAS serveru s nízkou spotřebou, který dostal označení OMNINAS KD20. Určen je pro malé kanceláře a domácí použití a nabídne tělo kombinující hliník a bílý plast, kde se mohou ukrýt dva 3,5"...
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Shuttle se dočkáme prvního modelu NAS serveru s nízkou spotřebou, který dostal označení OMNINAS KD20. Určen je pro malé kanceláře a domácí použití a nabídne tělo kombinující hliník a bílý plast, kde se mohou ukrýt dva 3,5" pevné disky s kapacitou až 8 TB (dohromady). Disky samozřejmě mohou pro vyšší bezpečnost dat fungovat v režimu RAID 1 a případně také v RAID 0 a JBOD. K dispozici je také monitorování S.M.A.R.T.

Pro chlazení je tu využitý 80mm ventilátor, ale Shuttle také slibuje, že o odvedení tepla se postará zčásti také hliníkové tělo. Pak tu máme také jeden port USB 3.0, dva USB 2.0 a k tomu čtečku různých verzí karet SD. Především ale využijeme gigabitový Ethernet, přes nějž máme dosáhnout přenosových rychlostí až 75 MB/s (download) a 55 MB/s (upload). Spotřeba pak má činit 9 W v klidovém režimu a 15,5 W při aktivitě.

Dále tu nechybí DLNA media server, iTunes, stahování pomocí BitTorrent, mobilní přístup ze zařízení s OS Android a iOS, a to vš za cenu 129 euro bez daně. Dostupnost je okamžitá.

Zdroj: TZ Shuttle
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek