www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XS36V4 a XS35V4: tiché desktopy s Bay Trail

Shuttle XS36V4 a XS35V4: tiché desktopy s Bay Trail
, , aktualita
Známý výrobce malých počítačů označovaných jako nettopy a rovněž systému barebone, společnost Shuttle, si připravila dva nové modely nettopů XS36V4 a XS35V4. Ty nabídnou pasivní chlazení a platformu Intel Bay Trail.
K oblíbeným
reklama
Díky procesorům Intel z rodiny Bay Trail nebude jistě s pasivním chlazením velký problém, neboť desktopové verze mají TDP pouze 10 W. To platí i pro Celeron J1900, který byl použitý u obou nových modelů. Jedná se o čtyřjádrový procesor pracující na frekvenci 2 až 2,42 GHz, který dále obsahuje 2 MB L2 cache a také grafiku se čtyřmi shadery na 688 až 854 MHz. Určen je pro paměti DDR3L-1333 MHz.

Nové počítače Shuttle jsou určeny pro prostředí, kde není místa nazbyt. Mohou se tak stát kancelářskými počítači, ale také základem pro různé digitální kiosky, POI, apod. Jak je vidět z fotografie, počítače jsou vepředu vybaveny jedním portem USB 2.0 a čtečkou karet. Vzadu pak mají napájecí DC konektor, otvor pro zámky Kensington, dva 3,5mm audio konektory, jeden USB 3.0, tři další USB 2.0 a pak obrazové D-Sub, HDMI a DisplayPort.

Model XS36V4 má navíc dva porty RS232 pro připojení k různým periferiím, jako jsou čtečky čárových kódů, pokladny a jiná zařízení, která najdeme především ve službách. Model XS35V4 má zase uvnitř další USB port pro instalaci TV tuneru, 3G modulu nebo jiného zařízení, které zůstane skryto.

Obě PC jsou pak napájena externím adaptérem, jenž dokáže dodat 40 W a přizpůsobeny jsou k montáži pomocí systému VESA. Shuttle navíc nabízí možnost přizpůsobení těchto systémů konkrétním požadavkům, což zahrnuje i úpravu BIOSu. Záruku pak poskytuje tříletou.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů