www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XS36V4 a XS35V4: tiché desktopy s Bay Trail

Shuttle XS36V4 a XS35V4: tiché desktopy s Bay Trail
, , aktualita
Známý výrobce malých počítačů označovaných jako nettopy a rovněž systému barebone, společnost Shuttle, si připravila dva nové modely nettopů XS36V4 a XS35V4. Ty nabídnou pasivní chlazení a platformu Intel Bay Trail.
K oblíbeným
reklama
Díky procesorům Intel z rodiny Bay Trail nebude jistě s pasivním chlazením velký problém, neboť desktopové verze mají TDP pouze 10 W. To platí i pro Celeron J1900, který byl použitý u obou nových modelů. Jedná se o čtyřjádrový procesor pracující na frekvenci 2 až 2,42 GHz, který dále obsahuje 2 MB L2 cache a také grafiku se čtyřmi shadery na 688 až 854 MHz. Určen je pro paměti DDR3L-1333 MHz.

Nové počítače Shuttle jsou určeny pro prostředí, kde není místa nazbyt. Mohou se tak stát kancelářskými počítači, ale také základem pro různé digitální kiosky, POI, apod. Jak je vidět z fotografie, počítače jsou vepředu vybaveny jedním portem USB 2.0 a čtečkou karet. Vzadu pak mají napájecí DC konektor, otvor pro zámky Kensington, dva 3,5mm audio konektory, jeden USB 3.0, tři další USB 2.0 a pak obrazové D-Sub, HDMI a DisplayPort.

Model XS36V4 má navíc dva porty RS232 pro připojení k různým periferiím, jako jsou čtečky čárových kódů, pokladny a jiná zařízení, která najdeme především ve službách. Model XS35V4 má zase uvnitř další USB port pro instalaci TV tuneru, 3G modulu nebo jiného zařízení, které zůstane skryto.

Obě PC jsou pak napájena externím adaptérem, jenž dokáže dodat 40 W a přizpůsobeny jsou k montáži pomocí systému VESA. Shuttle navíc nabízí možnost přizpůsobení těchto systémů konkrétním požadavkům, což zahrnuje i úpravu BIOSu. Záruku pak poskytuje tříletou.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře