www.svethardware.cz
>
>
>
>

SHWallpaper - 23. kolo Pirátství: vyhodnocení

SHWallpaper - 23. kolo Pirátství: vyhodnocení
, , soutěž
V dubnu proběhlo v pořadí již 23. kolo tvůrčí soutěže SHWallpaper, tentokrát s tématikou Pirátství. O třech nejlepších wallpaperech rozhodli svými hlasy čtenáři Světa hardware. Autor toho nejlepšího získal flashdisk a tričko SHW.
K oblíbeným
reklama
SHWallpaper je naše soutěž o nejlepší wallpaper. V dubnu jste se mohli zúčastnit 23. kola na téma:


Pirátství


Hlavní cenou pro vítěze byl Corsair Flash Voyager GT 4GB + černé tričko SHW
Galerie zařazených wallpaperůV hodnoticí anketě jste rozhodli o finálním pořadí následovně:

1. místo:

Michal Dušek

alias slate


V soutěži se umístil na 1. místě už podruhé. Grafikou se zabývá profesionálně už přes 10 let, v současné době se však zaměřuje na podnikání v oblasti prodeje hardware.


Čím jste se inspiroval pro svůj wallpaper?
"Snažil jsem se spojit počítače a staré dobré pirátství. Kdyby tenkrát zajímaly piráty data místo zlaťáků, určitě by se jim "NAS hák" hodil :-)"

Jak složitá byla realizace?
"Vlastně každá tvorba grafiky má nějaké úskalí. Zde to bylo spojení tmavého pozadí a stínu. Naštěstí při volné tvorbě nad vámi nikdo nestojí s přesnými požadavky na barvu, tvar ani nasvícení."

Zvítězil jste už podruhé za sebou, jaký je Váš recept na úspěšný wallpaper?
"Ve 20. kole jsem neprošel ani do hlasování. Wallpaper byl moc přeplácaný a ztrácely se v něm ikony. Od té doby se snažím o jednoduchost."

Jaký wallpaper máte aktuálně na své ploše?
"Samozřejmě vítězný :-). Mám ho na ploše od doby, co jsem ho zaslal do soutěže."

2. místo:

Pavel Mucha

alias lemplik


Grafice se věnuje teprve pár měsíců, přesto v naší soutěži sklízí se svými wallpapery úspěchy a mezi trojicí nejlepších jste ho mohli vidět i v minulém kole na téma AMD vs. Intel.


Čím jste se inspiroval pro svůj wallpaper?
"Byla to víceméně shoda náhod, testoval jsem generování map a hodilo se to k zadanému tématu."

Jak složitá byla realizace?
"Realizace byla složitější, přece jen se ještě řadím mezi začátečníky a spíše programátory, než grafiky. K finálnímu vzhledu přispěly komentáře členů fóra, za což jim děkuji."

Jaký je Váš recept na úspěšný wallpaper?
"Určitě naslouchat komentářům z fóra :-) A taky kus štěstí, protože upřímně řečeno ve 22. kole bych svůj wallpaper mezi první tři nezařadil. Wallpapery, které vytvořil Lugh03 a _vasek, byly naprosto úžasné a to, že ani jeden z nich nevyhrál, bylo pro mne velkým zklamáním."

3. místo:

Šimon Lomič

alias marquiz


Grafika je pro něj pouze koníčkem, kterému se věnuje odhadem třetím rokem. Prvním rokem studuje na čtyřletém gymnáziu.


Čím jste se inspiroval pro svůj wallpaper?
"U tohoto wallpaperu jsem se zaměřil hlavně barevné spektrum, které je často rozhodující pro celkový dojem z wallpaperu. Obsahově jsem žádnou inspiraci nepotřeboval, protože jak můžete vidět, je to velice prosté. "

Jak složitá byla realizace?
"Při realizaci jsem strávil nejvíce času právě volením barevného spektra, aby ladilo očím a hodilo se k tématu."

Účastnil jste se soutěže poprvé, nebo jste naším pravidelným účastníkem?
"Soutěže SHWallpaper jsem se zúčastnil tento měsíc potřetí. "

Co říkáte na soutěž SHWallpaper? Jaká témata byste uvítal do budoucna?
"U této soutěže oceňuji pravidelnost a kvalitu cen, která je u soutěží tohoto typu výjimečná. S tématy jsem celkem spokojen, vždy jsem velice překvapen, co všechno se dá na dané téma vymyslet."

Výhercům gratulujeme!

Wallpapery byly s uvedením autorů umístěny na stránku s těmi nejlepšími z jednotlivých kol soutěže.
reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek