www.svethardware.cz
>
>
>
>

SHWallpaper - 23. kolo Pirátství: vyhodnocení

SHWallpaper - 23. kolo Pirátství: vyhodnocení
, , soutěž
V dubnu proběhlo v pořadí již 23. kolo tvůrčí soutěže SHWallpaper, tentokrát s tématikou Pirátství. O třech nejlepších wallpaperech rozhodli svými hlasy čtenáři Světa hardware. Autor toho nejlepšího získal flashdisk a tričko SHW.
K oblíbeným
reklama
SHWallpaper je naše soutěž o nejlepší wallpaper. V dubnu jste se mohli zúčastnit 23. kola na téma:


Pirátství


Hlavní cenou pro vítěze byl Corsair Flash Voyager GT 4GB + černé tričko SHW
Galerie zařazených wallpaperůV hodnoticí anketě jste rozhodli o finálním pořadí následovně:

1. místo:

Michal Dušek

alias slate


V soutěži se umístil na 1. místě už podruhé. Grafikou se zabývá profesionálně už přes 10 let, v současné době se však zaměřuje na podnikání v oblasti prodeje hardware.


Čím jste se inspiroval pro svůj wallpaper?
"Snažil jsem se spojit počítače a staré dobré pirátství. Kdyby tenkrát zajímaly piráty data místo zlaťáků, určitě by se jim "NAS hák" hodil :-)"

Jak složitá byla realizace?
"Vlastně každá tvorba grafiky má nějaké úskalí. Zde to bylo spojení tmavého pozadí a stínu. Naštěstí při volné tvorbě nad vámi nikdo nestojí s přesnými požadavky na barvu, tvar ani nasvícení."

Zvítězil jste už podruhé za sebou, jaký je Váš recept na úspěšný wallpaper?
"Ve 20. kole jsem neprošel ani do hlasování. Wallpaper byl moc přeplácaný a ztrácely se v něm ikony. Od té doby se snažím o jednoduchost."

Jaký wallpaper máte aktuálně na své ploše?
"Samozřejmě vítězný :-). Mám ho na ploše od doby, co jsem ho zaslal do soutěže."

2. místo:

Pavel Mucha

alias lemplik


Grafice se věnuje teprve pár měsíců, přesto v naší soutěži sklízí se svými wallpapery úspěchy a mezi trojicí nejlepších jste ho mohli vidět i v minulém kole na téma AMD vs. Intel.


Čím jste se inspiroval pro svůj wallpaper?
"Byla to víceméně shoda náhod, testoval jsem generování map a hodilo se to k zadanému tématu."

Jak složitá byla realizace?
"Realizace byla složitější, přece jen se ještě řadím mezi začátečníky a spíše programátory, než grafiky. K finálnímu vzhledu přispěly komentáře členů fóra, za což jim děkuji."

Jaký je Váš recept na úspěšný wallpaper?
"Určitě naslouchat komentářům z fóra :-) A taky kus štěstí, protože upřímně řečeno ve 22. kole bych svůj wallpaper mezi první tři nezařadil. Wallpapery, které vytvořil Lugh03 a _vasek, byly naprosto úžasné a to, že ani jeden z nich nevyhrál, bylo pro mne velkým zklamáním."

3. místo:

Šimon Lomič

alias marquiz


Grafika je pro něj pouze koníčkem, kterému se věnuje odhadem třetím rokem. Prvním rokem studuje na čtyřletém gymnáziu.


Čím jste se inspiroval pro svůj wallpaper?
"U tohoto wallpaperu jsem se zaměřil hlavně barevné spektrum, které je často rozhodující pro celkový dojem z wallpaperu. Obsahově jsem žádnou inspiraci nepotřeboval, protože jak můžete vidět, je to velice prosté. "

Jak složitá byla realizace?
"Při realizaci jsem strávil nejvíce času právě volením barevného spektra, aby ladilo očím a hodilo se k tématu."

Účastnil jste se soutěže poprvé, nebo jste naším pravidelným účastníkem?
"Soutěže SHWallpaper jsem se zúčastnil tento měsíc potřetí. "

Co říkáte na soutěž SHWallpaper? Jaká témata byste uvítal do budoucna?
"U této soutěže oceňuji pravidelnost a kvalitu cen, která je u soutěží tohoto typu výjimečná. S tématy jsem celkem spokojen, vždy jsem velice překvapen, co všechno se dá na dané téma vymyslet."

Výhercům gratulujeme!

Wallpapery byly s uvedením autorů umístěny na stránku s těmi nejlepšími z jednotlivých kol soutěže.
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek