www.svethardware.cz
>
>
>
>

SHWallpaper - 37. kolo Intel Sandy Bridge: vyhodnocení

SHWallpaper - 37. kolo Intel Sandy Bridge: vyhodnocení
, , soutěž
V září proběhlo 37. kolo tvůrčí soutěže SHWallpaper, tentokrát na téma Intel Sandy Bridge. Autor nejlepšího wallpaperu byl odměněn procesorem Intel Core i5-2400, který do soutěže věnoval Intel.
K oblíbeným
reklama
SHWallpaper je naše soutěž o nejlepší wallpaper. V září jste se mohli zúčastnit 37. kola na téma:
V hodnoticí anketě jste rozhodli o finálním pořadí následovně:

1. místo:

Milan Zdvyhal

alias H3w3RJste autorem jednoho z vítězných wallpaperů. Kde jste bral inspiraci pro tento a další návrhy?
"Idea, která stála za zrodem tohoto wallpaperu vznikla za jednoho studeného podzimního večera, při zpracovávání audio-vizuálních vjemů mými nervovými buňkami, u sledování jednoho nejmenovaného amerického blockbusteru. (Jinak řečeno, inspirovala mě postava Sandmana ve Spidermanovi 3)."

Jak náročná byla realizace?
"Nejnáročnější na celé realizaci wallpaperu bylo jednoznačně modelování 3D ruky."

Na jaká úskalí jste při tvorbě wallpaperu narazil a co byste poradil začínajícím tvůrcům?
"Nevím jak u ostatních, ale vždy se snažím každým dalším wallpaperem posunout své hranice, možnosti a dovednosti dál. Nebojte se, že s něčím neumíte. Tutoriálů je dnes plný internet a 3 týdny na objevení a aplikování nových možností je spousta času."

Jak se Vám líbilo téma kola – Intel Sandy Bridge?
"Výborná motivace, volné téma. Navíc jsem byl před uploadem se svým výsledkem spokojen a ve finále se sešly povedené kousky, takže pro mne bylo toto téma velice povedené."

2. místo:

Vojtěch Pitron

alias shredderJak náročná byla realizace?
"Keď som si ujasnil, čo chcem vlastne nakresliť a podarilo sa mi nájsť vhodný brush, tak už to išlo od ruky, takže potom už len časovo náročné."

Na jaká úskalí jste při tvorbě wallpaperu narazil a co byste poradil začínajícím tvůrcům?
"Úskalia – nápad, no H3w3R–ov bol lepší, nájsť vhodnú perspektívu, brush."

Jak se Vám líbilo téma kola – Intel Sandy Bridge?
"Zadanie bolo v pohode, a to aj vďaka presnému zadaniu od redakcie."

3. místo:

Miroslav Kolář

alias Lugh03Jste autorem jednoho z vítězných wallpaperů. Kde jste bral inspiraci pro tento a další návrhy?
"Hledal jsem některé materiály k natáčenému Hobitovi a v pozadí jsem přemýšlel o aktuálním kole SHW, no a vzešla z toho nosná myšlenka "One chip to rule them all". Zbývalo jen vybrat si techniku zpracování a udělat si čas."

Jak náročná byla realizace?
"No, úskalím realizace byl nedostatek času, proto byl výsledek celkem minimalistický a navíc z vlastní fotografie, žádný kreslený Glum nebo Bilbo, žádné elfské písmo, i tak jsem to nakonec časově stihl jen tak tak. "Dokončil" a ihned uploadoval :)"

Na jaká úskalí jste při tvorbě wallpaperu narazil a co byste poradil začínajícím tvůrcům?
"1) Základem je nápad, ne technika zpracování.
2) Ať nezapomenou, že dělají wallpaper a ne obrázek do rámečku .
3) Ať mají neustále na vědomí, že tvoří dvojrozměrné výtvarné dílo, s jehož tvorbou jim pomůže i jistá znalost kompozice, perspektivy, teorie barev apod. To platí hlavně u některých 3D modelů - k modelu si řeknu no paráda, ale výsledek jako wallpaper nic moc. I když je to samozřejmě někdy velmi subjektivní."

Jak se Vám líbilo téma kola – Intel Sandy Bridge?
"Jelikož mám pro Intel slabost, byl jsem s tématem navýsost spokojen :)"

Výhercům gratulujeme!

Wallpapery byly s uvedením autorů umístěny na stránku s těmi nejlepšími z jednotlivých kol soutěže.

Info o startu soutěže z 6.9.2011:

V září 2011 se můžete zúčastnit 37. kola naší soutěže SHWallpaper s tématem:


Upřesnění: Součástí hlavního motivu wallpaperu musí být skutečná podoba aspoň 1 procesoru z řady Intel Core i7 s architekturou Sandy Bridge (může být i s logem na heatspreaderu; ke stažení zde). Na wallpaperu dále musí být dobře rozeznatelné jedno z log Intel obsažené v tomto archivu (jiná loga Intel nejsou povolena) o minimální šířce 200 px.


Hlavní cena


Procesor Intel Core i5-2400Sponzorem je Intel.Odměny


1. místo = procesor Intel Core i5-2400, 3500 kreditů
2. a 3. místo = 2000 kreditů
Účast = 400 kreditů
Umístění wallpaperu s uvedením autora na stránku nejlepších, medaile


Jak se zúčastnit


Postup je v 1. příspěvku tohoto tématu.
Úplná pravidla soutěže jsou zde.

Wallpaper musí být odeslán do konce září 2011.
reklama
Nejnovější články
MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh? MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh?
Společnost MSI už začala nabízet nové verze BIOSů pro své základní desky, které jsou založeny na AMD Combo PI V2 1.1.0.0 a nabídnou už díky tomu kompatibilitu s chystanými procesory Zen 3 "Vermeer". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker
Společnost QNAP radí svým uživatelům, aby aktualizovali systémy svých NASů. V poslední době se totiž šíří ransomware AgeLocker, který může napadnout déle neaktualizované systémy nebezpečným vyděračským softwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku
Společnost Sony už v průběhu tohoto měsíce odstartovala předprodej konzole PlayStation 5, což ovšem nezvládla příliš dobře a také se za to později omluvila. Nyní to přitom vypadá, že některé předobjednávky budou splněny až v příštím roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400 G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400
Od společnosti G.Skill jsme se dočkali nových paměťových modulů DDR4, které přichází s velmi dobrým časováním CL16 i pro moduly s hodně vysokými frekvencemi. Pro DDR4-4000 jsou nyní k mání vyšší kapacity a CL16 dostaly i DDR4-4400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář