Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHWallpaper - spuštěno 2. kolo: sci-fi

21.10.2006, Karel Polívka, aktualita
SHWallpaper - spuštěno 2. kolo: sci-fi
Vzhledem k tomu, že předchozí výzva pro talentované nesoucí se v duchu wallpaperů s HW tématikou měla docela úspěch, máme tu pro Vás další kolo. Tématem je tentokrát "sci-fi" (už bez nutnosti zakomponování našeho loga). Fantazii se meze...
Vzhledem k tomu, že předchozí výzva pro talentované nesoucí se v duchu wallpaperů s HW tématikou měla docela úspěch, máme tu pro Vás další kolo. Tématem je tentokrát "sci-fi" (už bez nutnosti zakomponování našeho loga). Fantazii se meze nekladou. Autoři tří nejlépe ohodnocených wallpaperů budou odměněni stejně jako v předchozím případě.

Kritéria pro zařazení návrhů jsou obdobná jako v předchozím případě:
 • Přípustná rozlišení: 1280x960, 1280x1024, 1600x1200
 • Přípustný formát: .jpg, .png nebo .gif
 • Tématika: sci-fi (představivosti se meze nekladou, nesmí se však jednat o žádnou formu reklamy)
 • Musí se jednat o vlastní tvorbu
 • Nemusí obsahovat logo Světa hardware
 • Můžou obsahovat umělecký podpis autora/autorů (decentní)

Postup pro účast

Pokud se chcete zúčastnit, postup je následující (je odlišný od toho v minulém případě). V kategorii "Další aktivity fóra" se nachází sekce "Galerie wallpaperů - výzva pro talentované", v které se momentálně nachází 3 podsekce:
 • Galerie - upload návrhů
 • Galerie - wallpapery s tématikou sci-fi
 • Galerie - wallpapery s HW tématikou

První podsekce slouží pro vlastní upload návrhů, ty další jsou už jednotlivé galerie (kde už není možné cokoli uploadovat). Váš postup tedy bude následující.

1. V podsekci "Galerie - upload návrhů" stisknete tlačítko "Nové téma".2. Objeví se standardní formulář jako v případě psaní běžného příspěvku v kterékoli jiné části fóra. Nadpis uvedete v následujícím tvaru: username_scifiXX (čili v případě uživatele "Petr", by název souboru prvního návrhu byl: "Petr_scifi01", dvojčíslí značí pořadí očíslování návrhu od jednoho uživatele), do těla zprávy zkopírujete to samé jako je uvedeno v nadpisu (tedy username_scifiXX)


- pro zvětšení klikněte -

3. Ve spodní částí formuláře pojmenované jako "Další volby" stisknete tlačítko "Spravovat přílohy". Objeví se následující formulář:4. Zde stisknete první tlačítko "Procházet" a vyberete inkriminovaný soubor, který je tím návrhem, jenž chcete do galerie zařadit. Následně stisknete tlačítko "Nahrát", soubor se tím k právě založenému tématu (threadu) přířadí (doprovázejíc oznámením "Uploaduji soubor(y) - Počkejte prosím"). Nyní už můžete toto okno zavřít (buď stisknutím křížku v pravém horním rohu, nebo stisknutím tlačítka "Zavřít toto okno" v jeho spodní části).

5. Teď už stačí pouze stisknout tlačítko "Vytvořit nové téma" a to je pro příjem návrhu vše. Pokud budou splněna kritéria pro zařazení, bude následně návrh přesunut do odpovídající galerie.

Návrhy wallpaperů s tématikou sci-fi můžete už teď do patřčné sekce uploadovat. Příjem bude možný do konce listopadu. Posléze bude opět ještě týden ponechán pro hodnocení a komentování jednotlivých návrhů a dále bude po dobu jednoho týdne následovat anketa obsahující 15 do té doby nejlépe ohodnocených wallpaperů - bude se tedy jednat o zcela shodný postup vyhodnocování jako v předchozím případě.


Naše odměnění 3 nejlépe ohodnocených návrhů

Autoři tří nejlépe hodnocených (hodnocení témat je v rámci diskuzního fóra možné od 1 do 5 bodů, 1 = podprůměrný, 5 = vynikající) návrhů budou stejně jako v předchozím případě odměněni následujícím způsobem:
 • obdrží od nás tričko černé barvy s logem Světa hardware (v jim odpovídající velikosti)
 • v rámci našeho diskuzního fóra získají odpovídající ocenění
 • jejich návrhy budou zařazeny na samostatnou stránku, jež je přístupná skrze odkaz "Wallpapery" na hlavní stránce Světa hardware v boxíku "Speciál", jenž je umístěný v levém sloupci.

Tématika sci-fi je poměrně volná a zajímavá, čili už teď jsem zvědavý na první návrhy.


Vyhodnocení wallpaperů s HW tématikou

Pro informaci zde ještě připomenu vyhodnocení předchozího kola - tedy wallpaperů s HW tématikou. Zařazování uploadovaných návrhů probíhalo od 18.7. do 18.8.2006 a po uplynutí této doby byla ještě týden ponechána možnost návrhy hodnotit a komentovat.Následně se vytvořila anketa, jež obsahovala 15 návrhů, které do té doby získaly nejvyšší hodnocení. Anketa byla aktivní od 25.8. do 1.9.2006 a dopadla následovně:Ankety se zúčastnilo celkem 137 čtenářů Světa hardware. 58 čtenářů hlasovalo pro wallpaper uživatele Keymaster (navrh02). Druhý v pořadí se umístil wallpaper uživatele Asson (navrh01) a třetím v pořadí se stal wallpaper uživatele Bin Ladin (navrh02). Jak bylo v úvodním článku zmíněno, byly tyto 3 nejlepší návrhy umístěny na samostatnou stránku, na kterou směřuje na hlavní stránce magazínu Svět hardware nový odkaz "Wallpapery" umístěný v boxíku "Special" v levém sloupci.