SilverStone RV05: nový malý Raven

SilverStone RV05: nový malý Raven
, , aktualita
Společnost SilverStone se rozhodla oživit svou řadu počítačových skříní Raven, které nabízí jinak uspořádaný interiér, a to se základní deskou otočenou o 90°, čili s porty mířícími vzhůru. Jde tedy již o pátou verzi v pořadí.
K oblíbeným
reklama
SilverStone Raven RV05 tedy staví na již dlouhá léta známém designu, v jehož rámci je deska otočena porty vzhůru, což s sebou nese i přeuspořádaný systém chlazení. Skříně Raven se tak spoléhají především na spodní ventilátory, které i v tomto případě patří do série Air Penetrator, takže je zřejmé, že musí být vybaveny vysokýma nohama, aby k těmto ventilátor mohl dobře proudit vzduch. To rovněž znamená, že se někam musí schovat porty a připojené kabely, k čemuž poslouží mohutná vrchní plastová nástavba.

SilverStone se u své nové skříně rozhodl, že ji zbaví veškerých 5,25" pozic, které řada uživatelů ostatně ani nepotřebuje, díky čemuž se ušetřilo hodně místa. Skříň je díky tomu relativně malá, protože v podstatě nabízí prostor jen pro základní desku (SSI-CEB, ATX, Micro-ATX) a vedle toho už jen malou šachtu pro dva pevné disky vlevo dole. Za trayem jsou však ještě dvě pozice pro 2,5" zařízení, takže tu celkově máme čtyři pozice, což by mělo většině uživatelů také stačit.

Výsledkem je tedy malá skříň, pokud však počítáme jen kovové šasi a ne plastové nástavby. S nimi jsou celkové rozměry 242 x 529 x 498 mm a hmotnost 7,6 kg. O chlazení se postarají dva zmíněné ventilátory Air Penetrator o velikosti 180 mm a pak tu máme vrchní 120mm ventilátor. Přední porty mají klasické složení dvou USB 3.0 a dvou audio. Více se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ SilverStone
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek