www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix masivně investuje, utratí 38 miliard USD

SK Hynix masivně investuje, utratí 38 miliard USD
, , aktualita
Společnost SK Hynix, která má společně s AMD na svědomí dosud nejvýkonnější paměti DRAM, se rozhoupala k velkým investicím do výstavby továren v Jižní Koreji. Utratí za ně celkem 46 bilionů wonů.
K oblíbeným
reklama
Investice 46 bilionů wonů je dle aktuálního kurzu přes 900 miliard korun, což představuje valnou většinu českého státního rozpočtu, čili jde o skutečně velké investice. Do čeho tedy budou? SK Hynix plánuje tyto peníze utratit jednak za to, aby uvedl do provozu novou továrnu M14 v Icheonu, která bude vyrábět čipy typu DRAM a pak postaví dvě nové továrny, jednu opět v Icheonu a druhou v Cheongju City.

Továrna M14 už je v podstatě hotová, protože má začít s výrobou ještě v tomto kvartále a dvě ostatní budou vystavěny do roku 2024 a přijít mají celkem na 31 bilionů wonů, čili zhruba dvě třetiny celkové sumy. Otázka je, proč bude dokončení továrny M14 a její uvedení do provozu stát tak moc, když už musí být před dokončením, ale v tom se šťourat nebudeme. Investované peníze prý nemají nijak poškodit výdělečnost firmy a jejich objem prý odpovídá tomu, co takové firmy běžně investují, pokud tedy jde o období 2015 až 2024. Navíc jde o zcela nutné investice k tomu, aby SK Hynix byl i nadále konkurenceschopnou společností pro Samsung Electronics, Micron Technology a Toshibu.
nová M14 firmy SK Hynix


Toto oznámení také přichází krátce poté, co byl předseda SK Group Chey Tae-Won propuštěn z vězení díky milosti jihokorejského prezidenta. Odseděl si 31 měsíců za to, že dle rozsudku zpronevěřil 46,5 miliardy wonů ze dvou společností přidružených k SK Group. Chey Tae-Won je nyní zpět v čele SK Group a v reakci na to a jeho investiční plány vyletěli akcie SK Hynix o 9,3 procent, a to v době, kdy jsou asijské trhy otřeseny vývojem na čínské burze.

SK Hynix plánuje odstartovat výrobu nových a vysoce výkonných SSD, a to modelů PC300 s kapacitou 512 GB, podporou NVMe (Non-Volatile Memory Express) a rozhraním M.2. Jde tak o podobné produkty jako má i Samsung v podobě SM951 a SK Hynix jejich masovou produkci spustí v říjnu. Následovat má na konci tohoto roku firma Toshiba, takže lze očekávat, že v příštím roce by už konečně mohly být na trhu běžné M.2 SSD s výkonem vysoce překračujícím to, co předvádí dnešní SSD pro SATA.

Dále se SK Hynix připravuje na výrobu druhé generace pamětí HBM, tedy HBM2, jež oproti první nabídnout podstatně vyšší kapacity a dvojnásobnou datovou propustnost. Očekává se, že tyto paměti se uplatní především v nové generaci karet Radeon od AMD, neboť právě AMD bude mít díky dlouholeté spolupráci s SK Hynix na vývoji HBM přednost. NVIDIA ale pravděpodobně neostrouhá, protože paměti HBM bude vyrábět také Samsung.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala