www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix představil již 72vrstvé 3D NAND Flash

SK Hynix představil již 72vrstvé 3D NAND Flash
, , aktualita
Společnost SK Hynix se rozhodla dohonit náskok Samsungu a představila své první paměti 3D NAND Flash vytvořené ze 72 vrstev buněk. Díky tomu může na stejnou plochu dostat 1,5násobnou kapacitu než doposud.
K oblíbeným
reklama
Paměti 3D NAND Flash jsou hit poslední doby, který výrobcům umožňuje nebývale zvyšovat kapacitu SSD, paměťových karet a podobných zařízení. Právě masivní přechod průmyslu na 3D paměti způsobu aktuální nedostatek NAND Flash a zvyšující se ceny, ale s tím se nedá nic dělat. Je tak jedině dobře, že na tento typ pamětí přechází stále více firem, a to v případě SK Hynix velice úspěšně. Však ten teprve v loňském listopadu začal dodávat na trh své 48vrstvé paměti a nyní je tu už další generace, která nabízí o polovinu vyšší kapacitu na stejnou plochu čipu.

SK Hynix tak představuje vůbec první 72vrstvé paměti 3D NAND Flash založené na buňkách TLC schopných zapsat 3 bity. Díky tomu mají tyto paměti kapacitu 256 Gb, čili 32 GB. Díky tomu se může rapidně zvednout maximální kapacita SSD (tady ale už záleží na formátu) a pro SK Hynix to znamená, že se přechodem na 72vrstvé paměti může zvýšit výrobní kapacita jeho továren o cca 30 procent. Není to o polovinu, protože na jednu stranu budou mít výsledné čipy vyšší kapacitu, ale na druhou stranu bude jejich výroba kvůli více vrstvám trvat déle.

Jong Ho Kim, viceprezident firmy SK Hynix, už uvedl, že tyto nové paměti se dostanou do masové produkce někdy v druhé polovině tohoto roku. Plánuje se, že je využijí výrobci SSD i mobilních zařízení.

Co se týče vedoucí firmy na trhu s NAND Flash, čili Samsungu, ten chce letos dostat na trh už 4. generaci svých V-NAND, jak nazývá vlastní 3D NAND Flash. Ta má mít sice "jen" 64 vrstev, ale zato nabídne kapacitu až 512 Gb na čip, čili dvojnásobnou oproti SK Hynix. To umožní do 2,5" SSD dostat až 32 TB paměti.
Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů