Školy v USA preventivně monitorují sociální sítě žáků

Školy v USA preventivně monitorují sociální sítě žáků
, , aktualita
Školy v USA se bojí dalších násilných útoků a problémy nejrůznějších charakterů chtějí řešit preventivně. Začíná se tak rozmáhat sledování sociálních sítí žáků, které mohou napovědět, kdo trpí nějakým problémem.
K oblíbeným
reklama
Školní léta přináší spoustu problémů šikany, milostných neúspěchů i rodinných neshod, které mohou být spouštěčem různých negativních činů. Školy by tak rády věděly, které dítě má nějaký závažný problém, jehož "řešení" by pak mohlo obrátit proti sobě samému nebo někomu jinému. Zejména v USA je častým východiskem ze svízelné situace např. střelba na školách. Aby se tomuto dokázalo lépe předcházet, zavádí školy systémy monitorování sociálních sítí žáků, kde lze na základě příspěvků vypozorovat, že s některými dětmi není něco v pořádku.
 
Sociální média
 
autor: Jason Howie [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], přes Flickr
 
Např. Blake Prewitt ze školy Lakeview v Michiganu dostane od monitorovacího systému společnosti Firestorm každý den zhruba 20 nahlášených příspěvků. Ten funguje na základě hledání závadných klíčových slov a využívá i systémy umělé inteligence. V minulosti už na sítích našel třeba snímek batohu, v němž byla položena střelná zbraň. Nejde o jediný podobný systém. Další má na svědomí společnost Social Sentinel a její CEO Gary Margolis tvrdí, že by monitorovací aplikace byla schopna rozeznat, že hrozí něco hodně špatného v případě letošní střelby na Floridě, která si vyžádala 17 mrtvých. 
 
Otázkou je, jak se bude situace vyvíjet dále. Systémy mohou hlásat spoustu falešných pozitiv, kvůli kterým se bude ztrácet čas (nicméně za detekci těch skutečných, díky čemuž se může včasným zásahem zabránit něčemu horšímu, to stojí). Dalším otazníkem je atmosféra ve školách, kdy budou studenti více pod drobnohledem. Ačkoli se sice sami dobrovolně vzdávají svého soukromí tím, že na sociálních sítích zveřejňují své příspěvky, vůči autoritám tomu může být naopak a může to vnášet větší napětí. Systémy obou škol jsou schopny se adaptovat a přebírat i nová slova, díky čemuž dokáží fungovat v různých místech Spojených států s jinými "nářečími".
 
Zdroj: wired.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek23 komentářů