www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Skype: podivné tahanice kolem názvu a loga

Skype: podivné tahanice kolem názvu a loga
, , aktualita
Po problémech se SkyDrivem, který musel přejmenovat na OneDrive má Microsoft další tahanice s britskou televizní společností Sky UK Limited. Budeme nakonec místo Skypu používat totéž pod jiným jménem?
K oblíbeným
reklama
Přestože je Skype celosvětově známý název i logo a dokonce po internetu „skypujeme“, Microsoft (už zase) má problémy s britskou televizí Sky. Známka Skype je sice zaregistrována ve Spojených státech, ale v EU má známku Sky zaregistrovanou právě ona ostrovní televizní stanice.


Logo Sky


Teď jí dal v zatím obrazném střetu s Redmondem o ochrannou známku nepřímo za pravdu i Soudní dvůr Evropské unie. Dokonce se opřel i do loga Skypu, který prý mráčkem evokuje nebe, respektive oblohu. Řada z nás sice evidentně mezi oběma značkami i logy snadno postřehne zjevně patrný rozdíl, ale co je to platné, když ho nevidí (nechtějí vidět?) soudci. Ti pokládají obě značky i loga za snadno zaměnitelná. To se zdá být absurdní, zvlášť když obě společnosti působí v odlišných oborech a i graficky jsou loga dost odlišná (viz obrázky).

O přímý spor ale prozatím nešlo, soudci jen odmítli značku Skype pro EU zaregistrovat. Fakticky to tedy bezprostředně neznamená, že by Microsoft musel svou úspěšnou aplikaci přejmenovat, ale nevylučuje to problémy a spory v budoucnu. Přitom Skype je značkou globálně velmi úspěšnou a v Redmondu by ji určitě jen velice neradi měnili. Navíc v době, kdy nedávno dokonce přejmenovali firemní komunikátor Lync na Skype pro firmy (Skype for Business).


Logo Skype


Pro Microsoft existují dvě základní možnosti, jak z celé patálie ven. Buď se se společností Sky dohodne, třeba na jednorázovém či pravidelném „výpalném“, nebo to může skončit podobně jako se SkyDrivem přejmenováním. Těžko nyní předvídat, která je pravděpodobnější, ale přece jen se může stát, že v Redmondu budou nakonec přejmenovávat aplikaci a přemalovávat její logo. Hlavní otázkou asi nakonec bude, nakolik si společnost stávající značky cení.

Pokud vám to hlava nebere, určitě v tom nejste sami, postupně se tomu diví řada zpravodajských i IT serverů. Já jen za sebe dodávám, že v Americe by mě takový vývoj vůbec nepřekvapil, ale evropské soudy jsem měl za podstatně rozumnější. Byli by soudci stejně přísní, kdyby nešlo o úspěšnou a bohatou americkou společnost, ale třeba o malou evropskou firmičku?

Zdroj: c|net
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů