Skyrim se dočká remasterované verze pro PC i konzole

Skyrim se dočká remasterované verze pro PC i konzole
, , aktualita
Na kongresu E3, který je hlavně o hrách, měla svou tiskovou konferenci i společnost Bethesda. Ta je známa několika herními tituly včetně série The Elder Scrolls nebo Falloutu. V případě herní série jsme se konečně dočkali dlouho očekávané novinky.
K oblíbeným
reklama
Už delší dobu se objevovaly spekulace, že se Skyrim dočká velmi významného vylepšení, dokonce bylo označováno jako "druhá verze Skyrimu". Ten původní byl představen v magický datum 11. 11. 2011, což značí, že se už nejedná zdaleka o novou hru, právě naopak. Nicméně v průběhu jsme se dočkali několika velkých DLC jako Dawnguard, Heathfire a Dragonborn. I vývojáři třetích stran se činili, od doby uvedení hry na trh se objevily tisíce modů, které zlepšovaly nejen grafickou stránku hru, ale i hratelnost či přidávaly questy.

S příchodem Skyrimu se ale objevily dva problémy. Grafika nové hry se od předešlého dílu herní série - Oblivionu - lišila velmi málo. Za to můžeme "vděčit" konzolím, hra byla určena pro PS3 a Xbox 360, takže tyto konzole byly zároveň i limitem pro grafické vývojáře. Uživatelé konzolí si navíc velmi stěžovali, že na rozdíl od svých spoluhráčů na počítačích si nemohou do hry nainstalovat žádné mody.

S tímto je nyní konec, Bethesda představila nový Skyrim, který posune grafickou úroveň na hranici možností dnešních konzolí, tedy PlayStationu 4 a Xboxu One. Skyrim Special Edition tedy přijde hlavně s vylepšenými vizuálními efekty jako textury ve vyšším rozlišení, paprsky světla ve 3D, dynamickou hloubkou ostrosti nebo novými shadery sněhu či vody. Nutno podotknout, že vývojáři udělali opravdu velký krok dopředu, není se ale čemu divit, když je hra přizpůsobena o generaci novějším konzolím.


Další velkou výhodou pro konzolové hráče je možností přidávání modů. Toto vylepšení se chystá už na konec tohoto měsíce, zatímco na Skyrim Special Edition si budete muset počkat do 28. října. Pokud již na Steamu vlastníte Skyrim Legendary Edition, Special Edition budete mít zdarma.

Jak se zmiňuje vývojář ve videu, Bethesda chystá i další DLC pro Fallout 4, který byl představen přesně před rokem. A další informace se týkají i hry Fallout Shelter, která se těší velké popularitě, po jednom roce ji hraje přes 50 milionů hráčů. Fallout 4 bude mít navíc portaci pro virtuální realitu.

Zdroj: gamespot.com

reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek