www.svethardware.cz
>
>
>

Slovenská kryptoměnová burza Eterbase hacknuta, zmizelo 5,4 mil. USD

Slovenská kryptoměnová burza Eterbase hacknuta, zmizelo 5,4 mil. USD
, , aktualita
Slovenská kryptoměnová burza Eterbase zažila nepříjemnou chvilku. Její systémy totiž byly hacknuty a zmizely z nich kryptoměny v ceně 5,4 mil. USD (121 mil. Kč). Celkově bylo napadeno 6 peněženek (hot wallets).
K oblíbeným
reklama
Kryptoměnových burz je po celém světě opravdu mnoho a jednou z nich je i slovenská Eterbase. Takové burzy jsou ale velmi oblíbeným terčem hackerů, což se stalo osudným i této. Zjistilo se, že hackeři napadli celkem 6 tzv. hot wallets, ve kterých byly uloženy směňované kryptoměny Bitcoin, Ether, ALGO, XRP Ripple, Tezos a TRON.
 
Eterbase hack
 
Podle šetření takto zmizely kryptoměny v celkové hodnotě 5,4 mil. USD (cca 121 mil. Kč). Společnost Eterbase sice útok detekovala, ale už se nepodařilo mu zabránit a nyní se jen snaží dohledat ukradené peníze v příslušných blockchainech a zařídit, aby byly zmrazeny. Společnost se rovněž vyjádřila, že má dostatek peněz, aby splnila všechny své závazky a doufá, že platformu otevře co nejdříve.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů