www.svethardware.cz
>
>
>

Smrt firmy Abit nastavena na konec tohoto roku

Smrt firmy Abit nastavena na konec tohoto roku
, , aktualita
Společnost Abit již dlouho živoří na okraji zájmu, což dokazovaly zprávy objevující se v průběhu tohoto roku, dle nichž nastal či měl brzy nastat konec výroby základních desek této značky. Nyní se však má blížit i konec celé této legendární...
reklama
Společnost Abit již dlouho živoří na okraji zájmu, což dokazovaly zprávy objevující se v průběhu tohoto roku, dle nichž nastal či měl brzy nastat konec výroby základních desek této značky. Nyní se však má blížit i konec celé této legendární značky, jejíž základní desky především v době Pentií III a čipové sady Intel 440BX udávaly krok.
Společnost Universal Scientific Industrial (USI), jež značku Abit nyní vlastní, je momentálně ve stavu restrukturalizace za účelem snížení nákladů, což odnese právě Abit. Ten má tak dle zpráv serverů X-bit labs a TweakTown přestat existovat s příchodem nového roku 2009.

USI se nepodařilo Abit oživit poté, co začal v letech 2004-2005 velmi ztrácet na popularitě a tento rok byl zvláště špatný, když celosvětově velmi poklesly prodeje jeho základních desek. Ještě na Computexu 2008 v Taipei Abit předváděl digitální rámeček FunFab s integrovanou tiskárnou a také MID zařízení. Tehdy ještě firma USI doufala, že se podaří oživit zájem zákazníků s příchodem nové řady základních desek se sadou Intel P45, avšak evidentně se nepodařilo.

Zdroj: X-bit labs, TweakTown
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek