www.svethardware.cz
>
>
>
>

Snižuje se Intel kvůli Ryzenu opět ke špinavým hrám?

Snižuje se Intel kvůli Ryzenu opět ke špinavým hrám?
, , aktualita
Stále více je zřejmé, že procesory AMD Ryzen udělají lidem v Intelu řadu nových vrásek a nás bude velice zajímat jeho reakce s ohledem na nabídku procesorů. Existují ale první známky toho, že by Intel mohl vybalit některé své triky, které nejsou úplně čisté.
K oblíbeným
reklama
O této skutečnosti informuje už více zpravodajských serverů, které odkazují na e-mailové zprávy od Intelu zaslané předním hardwarovým magazínům. Jejich obsah se dá shrnout slovy "dejte nám vědět před tím, než něco zveřejníte". A vedle toho se má Intel aktuálně více angažovat také u samotných prodejců a výrobců hardwaru s nabídkou "motivačních slev", což nám může připomenout některé jeho praktiky, za které dostal už před mnoha lety pokutu. Šlo o nabídku procesorů pod cenou nebo rovnou o přímé platby, a to v případě, kdy daný objekt této nabídky zapomene na procesory AMD. Intel tak dostal už v roce 2009 pokutu od Evropské komise a následně jej potrestala také americká Federální obchodní komise, přičemž šlo o částky 1,4 a 1,25 miliardy dolarů.
CEO Intelu Brian Krzanich


Zatím se objevují jen náznaky toho, že by Intel mohl opět rozjet nečistou hru, která by vyplývala z jeho dominantní pozice na trhu s PC. Však jeho divize CCG (Client Computing Group) mu každé čtvrtletí přinese tržby kolem 9 miliard dolarů a celá firma každý rok vykazuje čistý zisk kolem 10 miliard, takže z našeho pohledu se jeví jako vhodnější v tomto byznysu riskovat i miliardové pokuty. Nehledě na to, že Intel proti těmto pokutám bojoval zuby nehty a řadu let se jejich zaplacení úspěšně vyhýbal, však tu evropskou neměl ještě v polovině minulého roku uhrazenou.

Nicméně server wccftech píše, že dva šéfredaktoři největších amerických publikací o PC hardwaru potvrdili, že je Intel skutečně oslovil s ohledem na připravované recenze o procesorech Ryzen. Uvedli však, že na tom nebylo nic neobvyklého a neočekávatelného. Dodali, že na e-mailech od Intelu také nebylo nic zvláště neobvyklého. Zatím se tak žádná senzace nekoná, ale zároveň si můžeme být jistí, že Intel nenechá AMD jen tak nabízet procesor, který nabízí lepší výkon než jeho více než dvakrát dražší CPU, čímž máme na mysli Ryzen 7 1800X vs. Core i7-6900K. Otázka je, jaké konkrétní kroky podnikne.

Zdroje: wccftech, TweakTown, PC Perspective
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala