Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony Ericsson Faith – Windows Mobile komunikátor s neobvyklou koncepcí

19.1.2010, Pavel Bureš, aktualita
Sony Ericsson Faith – Windows Mobile komunikátor s neobvyklou koncepcí
Na světlo světa se dostaly první snímky a také neoficiální specifikace chystaného komunikátoru z dílny Sony Ericssonu. Jak je vidět na snímcích, novinka dostala do vínku operační systém Windows Mobile 6.5.3, jehož uživatelské rozhraní je...
Na světlo světa se dostaly první snímky a také neoficiální specifikace chystaného komunikátoru z dílny Sony Ericssonu. Jak je vidět na snímcích, novinka dostala do vínku operační systém Windows Mobile 6.5.3, jehož uživatelské rozhraní je od starší verze 6.1 jen stěží k poznání. Zásadní ovládací prvky (např. Start menu) byly přesunuty do spodní části displeje tak, aby byly takříkajíc „pod palcem“ a uživatel tak nemusel natahovat prst přes celou obrazovku.


Všem, kteří píší delší texty, přijde jistě vhod čtyřřadá QWERTY klávesnice pod displejem. V dnešní době nezvyklým ovládacím prvkem je D-Pad a čtveřice dalších tlačítek, takže s přístrojem lze pracovat bez nutnosti dotknout se displeje. Jedná se tak o naději pro všechny uživatele Windows Mobile, kteří uvažují nad „zběhnutím“ k Blackberry nebo ke smartphonům se Symbianem. Vzhledem ke koncepci přístroje příliš nepřekvapí malá úhlopříčka displeje (konkrétně 2,4"), rozlišení displeje činí obvyklých 320 x 240 bodů. Vzhledem k orientaci LCD a k tomu, že nemalou část zabírají systémové lišty, zbude pro uživatele, resp. pro okno aplikace mnohem méně než papírových 240 bodů. Komunikátor podporuje 3G, nechybí microSD slot, detailní specifikace není zatím známa.

Zdroj: Engadget