Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony First Flight, další experimenty s crowdfundingovými kampaněmi

1.7.2015, Milan Šurkala, aktualita
Sony First Flight, další experimenty s crowdfundingovými kampaněmi
Společnost Sony našla zajímavý způsob, jak zjistit zájem zákazníků o své výrobky. V minulosti již dvakrát nechala veřejností sponzorovat dva projekty pod tajným jménem, nyní oficiálně spustila crowdfundingovou stránku First Flight.
Přestože je Sony obrovská společnost, která nemá problém s financováním vývoje, některé projekty zkouší financovat pomocí crowdfundingových kampaní. V minulosti tak již učinila dvakrát, dokonce i pod pseudonymem. Vytvořila fiktivní společnost Fashion Entertainments a hodinky FES Watch. Jejich displej a náramek byly tvořeny elektronickým papírem, který ddokázal měnit podobu. Tato kampaň zaznamenala 139% podporu proti vyžadované částce.


Sony Huis Remote Controller


Dalším projektem byl MESH, který přidával "smart" konektivitu různým zařízením (k dispozici je verze tlačítko, LED světlo, pohybující se MESH a verze s GPIO rozhraním). Třetí zařízení Huis Remote Controller je již plně pod označením Sony a jejího nového projektu First Flight, které tyto crowdfundigové projekty zaštiťuje. Tento ovladač bude možné spárovat téměř s jakoukoli elektronikou většiny výrobců. Už nyní bylo vybráno okolo 80 % cílové částky. Sony si od projektu First Flight slibuje zejména zjištění toho, co zajímá uživatele, tedy spuštění těch projektů, o které je zájem.

Zdroj: Sony
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.