27.6.2019, Jan Vítek, aktualita

Jednou ze zbraní Trumpovy administrativy v obchodní válce proti Číně je výrazné zvyšování cla na zboží, které se vyrábí v čínských továrnách. To ostatně donutilo řadu podniků přesunout výrobu jinam, nebo se na to chystat. 

reklama
problém | od: Rafan (289)  28.6.20193:23
Tady nejde jen o montáže těch konzolí. Tady jde i o vzácné suroviny, které jsou pro výrobu komponentů potřeba a které se prakticky těží jen v Číně. Vzhledem k tomu že Čínská vláda má těžbu těchto surovin pod kontrolou, může efektivně bránit tomu, aby se zpracování a výroba komponentů stěhovala pryč. To může výrobcům nadělat moc starostí, protože ty suroviny nelze nahradit dodávkou od jinud a i kdyby se podařilo uzavřít nějakou dohodu s Čínskou vládou, tak logistické náklady vzrostou násobně a ty výrobky to výrazně zdraží.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: problém | od: Simik (66)  28.6.20198:40
Dovoz suroviny musí být z principu levnější než dovoz hotových výrobků. Proč by tedy měli vzrůst ­(násobně­) logistické náklady?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: problém | od: Rafan (289)  28.6.201910:48
Protože dříve v rámci řetězce výroby jí převážely na cca 100 Km takhle by jí převážely cca na 1 000 Km. Navíc by čínská vláda byla naprosto neschopná aby dovolila vyvážet vzácnou surovinu bez vyšší přidané hodnoty. Vláda může na takovou surovinu určenou na vývoz uvalit navýšenou daň. Například o 10%. Pokud by jí nemohli zhodnotit tak, že zní budou vyrábět, tak ty peníze získají přidanou daní.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: problém | od: Simik (66)  1.7.20196:35
Dovážet surovinu 1000km by přesto mělo být levnější než převážet 1000km hotové výrobky.

Clo nejsou logistické náklady, nebo snad ano?

Nepochybuji o tom, že má Čína kontrolu nad svým nerostným bohatstvím, ale logistické náklady jsou IMO to poslední co v této válce všichni řeší.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Hm | od: wrah666 (2024)  27.6.201920:24
Smutné na tom je to, že dneska už clo nemůže USA ekonomice nijak pomoci. Před 30 lety by to smysl mělo, ale dneska? Fabriky prostě už nejsou, nemají jak vyrobit potřebný počet ani u blbých plážových žabek. A s vyhlídkou, že je to na 2 ­(a maximálně 7­) let, než další prezident cla zruší fakt nikdo nebude budovat nové podniky. Představte si tu situaci, jak jdete do banky žádat o mnohamilionovou půjčku na podnik, který je z principu ztrátový a který za pár let zavře.. Možná vás jen vyhodí, ale osobně bych to viděl na volání zřízenců z nejbližšího blázince.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(3)
Re: Hm | od: komplikatornemamozek (170)  28.6.20197:46
"Fabriky prostě už nejsou­"
Jasně, Amerika dnes už nic nevyrábí. Číňani ani dnes neumí postavit auta na americké úrovni. Tady nejsou problémem továrny, ale pracovní síla, protože Američani by za peníze, za kteŕe to dělají Číňani, prostě v USA pracovat nešli. Koho zajímají žabky, o ty jim nejde, ty by klidně Číňani mohli vyrábět dále.
Musím tě zklamat, soudruhu, v Americe se ještě dodnes vyrabí hightech, o kterém si Číňani mohou nechat jenom zdát, takže továrny by pro Ameriku určitě problémem nebyly.
"Před 30 lety by to smysl mělo­"
Co to meleš soudruhu, raketový vzestup Číny, v důsledku outsourcingu nastal cca před 15 lety.
P. S.
Nejsem žádný fanatický vyznavač USA a např. z Applu se mi chce zvracet, ale nekritické vychvalování Číny mi trochu připomíná dobu před listopadem 1989.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(7)
Re: Hm | od: komplikatornemamozek (170)  28.6.20198:01
Číňani jsou ­"obchodníci­", žádní velcí přátelé s Evropany nikdy nebudou. Jsou spíše našimi vývojovými konkurenty, stačí se podívat, jak se za staletí vyvinuli v našich mozcích centra, která jsou zodpovědná za rozpoznávání tváří a emocí jiných lidí. Asiati nám přijdou všichni stejní a platí to i opačně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(6)
Re: Hm | od: pietrolbc (65)  28.6.20198:40
Ze by zase andirovo alterego ??? Titulovat ostatni soudruhy jen proto ze nesdili podobny nazor je ... takove ... bolsevicke nemyslis ? :P

Jinak text na ktery reagujes neni napsan zase tak komplikovane aby si ho nepochopil ... O schopnosti produkce aut atd tam psano nic neni ;­) A továrny o kterych pises, ty nejspis uz jedou na 90 ­- 100 % kapacity takze pokud by chteli stehovat vyrobu, tak ano, budou muset stavet nove na ktere si budou muset pujcit ... a s vyhlidkou zmeny politickych ­"vetru :D­" to nikdo pricetny proste delat nebude ...

P.S.
Ac tvrdis ze nejsi fanatickyy vyznavac USA tak presne tak tvuj text zni ;­) wake the heck up ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Hm | od: Andir (391)  28.6.20198:50
nebreč tady trotle a běž na novinky jo počkat i od tamtud tě vyhodili co :D i z té žumpy :D stejně jako toho retarda wraha :D jen tady fnukáte že ste neschopné nuly a nikam ste to nedotáhli :D a je to jedině dobře nic neumíte nic nemáte a je jedině dobře že to tak zůstane ;­) ste jen odpad společnosti
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(7)
Mereni ******* | od: pietrolbc (65)  27.6.201917:45
Tak si chlapci zmerili sve prirozeni a ted se ke slovu dostanou ti kteri doopravdy rozhoduji :D :D :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(3)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.