Sony uvedlo dron Airpeak S1 pro profesionály

Sony uvedlo dron Airpeak S1 pro profesionály
, , aktualita
Dlouho očekávaný dron Sony Airpeak S1 pro profesionály je tady. Novinka by měla nabídnout velmi dobrou odolnost vůči silnému větru, nechybí ani mnoho pomocných senzorů a podpora těžkých full frame fotoaparátů.
K oblíbeným
reklama
V listopadu loňského roku jsme se dozvěděli, že Sony chystá nový profesionální dron pod značkou Airpeak. Nyní se tak děje a na trh pomalu přichází Airpeak S1. Ten si má poradit i s těžkými full frame fotoaparáty, podporovat má např. řadu Sony A7S, A7R, A9 i nový model Alpha 1 a kameru FX3.
 
Sony Airpeak S1
 
Dron vyvine maximální rychlost 90 km/h, velmi odolný má být i vůči silnému větru a testováním v aerodynamickém tunelu ověřili, že zvládne fungovat i při rychlosti větru 20 m/s (72 km/h). Má 17" lopatky a technologie ESC (Electric Speed Controller) pomáhá udržet dron stabilně ve vzduchu. Tomu pomáhá i 5 pomocných senzorů, které spolu s Vision Sensing Processor a příslušnými algoritmy zajišťuje rychlé zpracování dat a co nejpřesnější odhad pozice dronu a jeho orientaci v prostoru. Pohybu dronu pomáhá i IMU (Inertial Measurement Unit), která bere do úvahy směr, tlak a pomáhá si i infračerveným snímáním (viz výše zmíněné pomocné senzory).
 
Sony Airpeak S1
 
Fungovat tak má i tehdy, když má slabší nebo žádný signál z GNSS, např. v interiérech, pod mosty a podobně. Na základě senzorů dokáže automaticky zabrzdit, aby předešel kolizi. Ovládání je možné pomocí aplikace Airpeak Flight, která bude k dispozici pro systém Apple iOS a iPadOS (zajímavé, že není k dispozici Android, na kterém běží profesionální telefony jako Xperia Pro).
 
Sony Airpeak S1
 
Podporována je funkce ovládání pomocí dvou ovladačů zároveň, kdy jeden operátor může ovládat kameru s gimbalem, zatímco druhý ovládá samotný pohyb dronu. Podporován je režim FPV s kamerou na přídi. K dispozici je také webová aplikace Airpeak Base, která dovoluje správu zařízení, vytváření letových plánů, práci se záznamy letu a další funkce. Jednou z funkcí je i možnost uložit si trasu a tu pak nechat dron zopakovat.
 
Sony Airpeak S1
 
Poněvadž jde o profesionální vybavení, rozhodně nepřekvapí dosti vysoká cena. Ta činí 9000 USD. Zahrnuje dron, dvě sady lopatek, dva akumulátory, nabíječku a ovladač. Gimbal a fotoaparát/kameru je už nutné dokoupit zvlášť. V prodeji bude od podzimu.
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala