www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony ve videu rozebralo PlayStation 5, jaké má chlazení a jak vypadá hlavní čip?

Sony ve videu rozebralo PlayStation 5, jaké má chlazení a jak vypadá hlavní čip?
, , aktualita
Společnost Sony se rozhodla, že nám ve videu ukáže rozborku konzole PlayStation 5, abychom se mohli podívat na všechny její části včetně odkrytého APU od AMD, chlazení a další části.   
K oblíbeným
reklama
Dalo by se říci, že krom základní desky, chlazení a všemožných plastových krytů či kovových táců pro zajištění celkové strukturální pevnosti toho moderní konzole moc jiného ani mít nemůže.
 
 
A skutečně, když se podíváme na snímek rozebrané PlayStation 5, z mnoha různých částí se opravdu neskládá, takže pro její rozebrání i s představením hlavních hardwarových komponent bohatě stačí sedmiminutové video. 
 
 
SoC konzole PlayStation 5 nevypadá jako obrovský čip
 
PS5 má rozměry 390 x 260 x 104 mm a dle videa se dá vcelku snadno rozebrat. Oba boční panely si mohou uživatele volně sundat, díky čemuž získají velice důležitý přístup ke 120mm radiálnímu ventilátoru chlazení, aby jej mohli vyčistit i s vedlejším pasivem. Konzole je sice vybavena dvěma prachovými filtry, které bude možné snadno vyčistit třeba pomocí vysavače, ale je jasné, že časem se její chlazení prostě zanese a možnost se k němu dostat se bude velice hodit. 
 
Dále se dozvídáme o volném M.2 slotu (PCIe 4.0) pro budoucí rozšíření kapacity hlavního 825GB SSD, které se nachází integrované přímo do desky. Sony také potvrzuje, že SoC je poměrně malé a vysoko taktované (3,5GHz CPU a 2,23GHz GPU), takže tvoří poměrně vysoký objem tepla na malé ploše. Právě proto bylo rozhodnuto o využití co nejkvalitnějšího teplovodivého média, a to tekutého kovu, skrz nějž proudí odpadní teplo do velkého pasivu. Použitý zdroj má mimochodem výkon dimenzovaný pro odběr až 350 W. 
 
Zdroj: Sony


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů