www.svethardware.cz
>
>

Soud zamítl žalobu Wikimedia Foundation na tajnou službu NSA

Soud zamítl žalobu Wikimedia Foundation na tajnou službu NSA
, , aktualita
V březnu letošního roku zažalovala Wikimedia Foundation americkou tajnou službu NSA za špehování a sledování jejího provozu. Wikimedia však žalobu nevyhrála, soud ji zamítnul za nedostatek důkazů proti NSA.
K oblíbeným
reklama
Wikimedia Foundation není zrovna nadšená z práce americké tajné služby NSA, která podle ní a toho, co např. napovídají uniklé materiály Edwarda Snowdena, měla sledovat provoz této nadace a monitorovat uživatele, kteří se na ní pohybují. Proto v březnu 2015 podala v zastoupení Americké unie pro občanské svobody (ACLU) na NSA žalobu za porušení Prvního dodatku ústavy USA, který zajišťuje svobodu slova a porušení Čtvrtého dodatku ústavy USA, který zabraňuje neoprávněným prohlídkám. Tedy stejné dodatky, o kterých byla např. nedávno řeč v oblasti fotografování na veřejných místech v USA.
Podle Wikimedie monitorování provozu a toho, co kdo vyhledával a zpracovával např. na Wikipedii, omezuje svobodu slova. Lidé jako jsou novináři, oběti různých činů nebo i státní zaměstnanci budou podle nadace mít menší ochotu psát o citlivých záležitostech. Soud nicméně tuto žalobu zamítl, protože Wikimedia ani další skupiny (např. Amnesty International USA), se kterými byla žaloba podána, nedokázaly dostatečně zdůvodnit a dokázat své podezření o sledování. Zvažuje se odvolání.

Zdroj: venturebeat.com, wikipedia.org, arstechnica.com
reklama
Nejnovější články
GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem
Na bílém PCB je postavena nová karta GALAX GeForce RTX 3090 HOF, která představuje hi-endové provedení hi-endové grafiky. Jednak je vybavena svým vlastním displejem, který poslouží pro její monitorování, ale pak je tu i 1000W BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval
Prototyp Starship SN10 konečně zvládl to, co se jeho předchůdcům nepovedlo. Dokázal přistát ve vzpřímené poloze, ovšem přistání to bylo přesto poněkud tvrdé a s plameny na jedné straně lodi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity
Pochopitelně nejde přímo o ten samý procesor, jaký byl skutečně montován do původních počítačů iMac G3, ikonických All-in-One modelů s CRT obrazovkou z přelomu tisíciletí. Jde o RAD750. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře