www.svethardware.cz
>
>
>
>

Soutěž Gigabyte P55: ukažte, co umíte s i3 a i5 - vyhodnocení

Soutěž Gigabyte P55: ukažte, co umíte s i3 a i5 - vyhodnocení
, , soutěž
Gigabyte ve spolupráci s Intelem představuje další z řady soutěží pro milovníky přetaktování. Vlastníte desku Gigabyte s chipsetem P55 a máte k ní patřičný procesor? Pohrajte si s nastavením a ukažte, že jste opravdoví mistři v oboru. Doplněno o vyhodnocení.
K oblíbeným
reklama
První z dvojice benchmarků je nástroj Intel Burn Test, který prověří stabilitu a hrubý výpočetní výkon vašeho přetaktovaného procesoru. Myslete na to, že tento program produkuje opravdu velmi vysokou zátěž a jakákoliv sebemenší nestabilita povede k pádu programu nebo celého systému.

Intel Burn Test stáhnete zde: Intel Burn Test

CPU-Z stáhnete zde: CPU-Z

Jakmile testovací nástroj zapnete, ujistěte se, že jste nastavili níže uvedené parametry, které vyžaduje organizátor soutěže.
  • Stress level: Standard
  • Times to run: 5
  • Threads: No limitation

Po kliknutí na tlačítko „start“ projede program pět smyček, zatímco bude měřit čas a počítat hrubý výkon v Gflops. Jestliže projede úspěšně, budete o tom informováni novým okénkem „Intel Burn Test – Success“. Na ilustračním obrázku měření proběhlo v čase 119,67 sekund. Nezapomeňte na fakt, že nižší čas znamená lepší výsledek.


Takto musí vypadat screenshot při testu programem Intel Burn Test
- pro zvětšení klikněte -

Screenshot, který bude jednou z nutných součástí výsledku, musí obsahovat několik následujících oken, která prokáží správnost výsledku.
  • Intel Burn Test skóre a okénko oznamující úspěšné dokončení
  • CPU-Z CPU záložku
  • CPU-Z Motherboard záložku
  • CPU-Z Memory záložku

Myslete na to, že byste měli do screenshotu opravdu umístit všechny výše vypsaná okna a měl by být uložen ve formátu JPG nebo např. PNG (zvolte vhodnou kompresi, aby se písmo dalo stále přečíst i v naší redakci).

V programu CPU navíc proveďte validaci dosažené frekvence CPU skrze poslední záložku About, kde najdete tlačítko Validation. Pokud máte připojení k internetu, stačí vyplnit jméno a e-mail a kliknout na tlačítko Submit. V opačném případě si uložte validační soubor skrze tlačítko Save Validation File, který následně můžete z libovolného počítače zpětně validovat a získat tak potřebnou validační adresu. Snažte se, aby při validaci bylo vaše jméno (přezdívka) stejné, jako bude uvedeno při odeslání výsledků - zjednodušíte nám tak vyhodnocení.


Můžete validovat online nebo i dodatečně v případě, kdy konektivitu nemáte.


Takto vypadá validace na webu Canardpc.com. Podrobnosti o základní desce, procesoru i pamětech.
- pro zvětšení klikněte -

Jakmile provedete validaci, bude vám poskytnut odkaz na stránku Canardpc.com s detailním náhledem vámi dosažené frekvence procesoru. Na ukázkovém výpisu se můžete podívat na validaci Intel Core i5 670 s užasnou frekvencí 7 GHz. Práve získaný odkaz musíte zaslat spolu s výše uvedeným screenshotem dosažených výsledku v měřícím programu.
reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS? Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3080 Ti: 10240 CUDA jader za oficiálních 1099 USD? GeForce RTX 3080 Ti: 10240 CUDA jader za oficiálních 1099 USD?
V této době by už měly být informace o specifikacích karet NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti pravdivé, neboť už se objevily jejich zásilky putující světem. Jaké tedy jsou očekávané finální specifikace, jaká bude cena a kdy karty přijdou na trh? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance na Marsu vytvořil své první zásoby kyslíku Perseverance na Marsu vytvořil své první zásoby kyslíku
NASA po prvním letu helikoptérky Ingenuity hlásí další úspěch z Marsu. Tentokrát už jde o Perseverance a jeho experiment MOXIE, v jehož rámci šlo o tvorbu kyslíku z tamní atmosféry, což se povedlo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Gigabyte s X570S se objevila, co přinese? Deska Gigabyte s X570S se objevila, co přinese?
Nedávno se objevily informace o tom, že možná v dohledné době nastoupí základní desky Gigabyte s označením X570S, což naznačuje, že využijí novou verzi čipové sady X570. Nyní už je zřejmé, že opravdu přijdou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek