www.svethardware.cz
>
>
>
>

Soutěž Gigabyte P55: ukažte, co umíte s i3 a i5 - vyhodnocení

Soutěž Gigabyte P55: ukažte, co umíte s i3 a i5 - vyhodnocení
, , soutěž
Gigabyte ve spolupráci s Intelem představuje další z řady soutěží pro milovníky přetaktování. Vlastníte desku Gigabyte s chipsetem P55 a máte k ní patřičný procesor? Pohrajte si s nastavením a ukažte, že jste opravdoví mistři v oboru. Doplněno o vyhodnocení.
K oblíbeným
reklama
Po dlouhé době detailních měření s přesností na 32 M nebo 16 M se opět vracíme k jednoduchému a relativně krátkému testu, kdy nás bude zajímat doba výpočtu SuperPI s přesností na 1 M desetinných míst. Za tuto dobu se sice procesor tolik nezatíží, jako je tomu v předchozím případě, ale věřte, že příliš vysoká frekvence vám úspěšné dokončení testu nezaručí. Abychom mohli měřit s vyšší přesností, je potřeba využít program SuperPI MOD 1.5.

SuperPI stahujte zde: Super-Pi MOD 1.5

CPU-Z stahujte zde: CPU-Z

Jakmile testovací nástroj zapnete, ujistěte se, že jste nastavili parametr, který vyžaduje organizátor soutěže - průběh s přesností na 1M (jeden milión desetinných míst).

Stejně jako v předchozím případě je i zde důležité dosáhnout co nejnižšího času, který znamená nejvyšší možnou rychlost. Pamatujte, že program projede celkem devatenáct smyček a po jejich dokončení vypíše celkový naměřený čas – neklikejte na tlačítko OK, které se objeví v novém okénku, protože byste detailní průběh schovali.


Takto by měl vypadat screenshot z programu SuperPi MOD 1.5
- pro zvětšení klikněte -

Screenshot, který bude jednou z nutných součástí výsledku, musí obsahovat následující okna, která jednoznačně prokáží správnost výsledku.
  • Super-Pi MOD 1.5 1 M run (19 smyček) a celkový čas
  • CPU-Z CPU záložku
  • CPU-Z Motherboard záložku
  • CPU-Z Memory záložku

V programu SuperPI jde o jednu jedinou věc a tou je nastavení co možná nejvyšší frekvence procesoru spolu s operačními paměťmi. Snažte se najít tu nejlepší možnou kombinaci a úspěch je zaručen.

V programu CPU navíc proveďte validaci dosažené frekvence CPU skrze poslední záložku About, kde najdete tlačítko Validation. Pokud máte připojení k internetu, stačí vyplnit jméno a e-mail a kliknout na tlačítko Submit. V opačném případě si uložte validační soubor skrze tlačítko Save Validation File, který následně můžete z libovolného počítače zpětně validovat a získat tak potřebnou validační adresu. Snažte se, aby při validaci bylo vaše jméno (přezdívka) stejné, jako bude uvedeno při odeslání výsledků - zjednodušíte nám tak vyhodnocení.


Můžete validovat on-line nebo i dodatečně v případě, kdy konektivitu nemáte.


Takto vypadá validace na webu Canardpc.com. Podrobnosti o základní desce, procesoru i pamětech.
- pro zvětšení klikněte -

Jakmile provedete validaci, bude vám poskytnut odkaz na stránku Canardpc.com s detailním náhledem vámi dosažené frekvence procesoru. Na ukázkovém výpisu se můžete podívat na validaci Intel Core i5 670 s užasnou frekvencí 7 GHz. Práve získaný odkaz musíte zaslat spolu s výše uvedeným screenshotem dosažených výsledku v měřícím programu.
reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS? Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3080 Ti: 10240 CUDA jader za oficiálních 1099 USD? GeForce RTX 3080 Ti: 10240 CUDA jader za oficiálních 1099 USD?
V této době by už měly být informace o specifikacích karet NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti pravdivé, neboť už se objevily jejich zásilky putující světem. Jaké tedy jsou očekávané finální specifikace, jaká bude cena a kdy karty přijdou na trh? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance na Marsu vytvořil své první zásoby kyslíku Perseverance na Marsu vytvořil své první zásoby kyslíku
NASA po prvním letu helikoptérky Ingenuity hlásí další úspěch z Marsu. Tentokrát už jde o Perseverance a jeho experiment MOXIE, v jehož rámci šlo o tvorbu kyslíku z tamní atmosféry, což se povedlo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Gigabyte s X570S se objevila, co přinese? Deska Gigabyte s X570S se objevila, co přinese?
Nedávno se objevily informace o tom, že možná v dohledné době nastoupí základní desky Gigabyte s označením X570S, což naznačuje, že využijí novou verzi čipové sady X570. Nyní už je zřejmé, že opravdu přijdou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek