www.svethardware.cz
>
>
>
>

Soutěž Gigabyte P55: ukažte, co umíte s i3 a i5 - vyhodnocení

Soutěž Gigabyte P55: ukažte, co umíte s i3 a i5 - vyhodnocení
, , soutěž
Gigabyte ve spolupráci s Intelem představuje další z řady soutěží pro milovníky přetaktování. Vlastníte desku Gigabyte s chipsetem P55 a máte k ní patřičný procesor? Pohrajte si s nastavením a ukažte, že jste opravdoví mistři v oboru. Doplněno o vyhodnocení.
K oblíbeným
reklama
Po dlouhé době detailních měření s přesností na 32 M nebo 16 M se opět vracíme k jednoduchému a relativně krátkému testu, kdy nás bude zajímat doba výpočtu SuperPI s přesností na 1 M desetinných míst. Za tuto dobu se sice procesor tolik nezatíží, jako je tomu v předchozím případě, ale věřte, že příliš vysoká frekvence vám úspěšné dokončení testu nezaručí. Abychom mohli měřit s vyšší přesností, je potřeba využít program SuperPI MOD 1.5.

SuperPI stahujte zde: Super-Pi MOD 1.5

CPU-Z stahujte zde: CPU-Z

Jakmile testovací nástroj zapnete, ujistěte se, že jste nastavili parametr, který vyžaduje organizátor soutěže - průběh s přesností na 1M (jeden milión desetinných míst).

Stejně jako v předchozím případě je i zde důležité dosáhnout co nejnižšího času, který znamená nejvyšší možnou rychlost. Pamatujte, že program projede celkem devatenáct smyček a po jejich dokončení vypíše celkový naměřený čas – neklikejte na tlačítko OK, které se objeví v novém okénku, protože byste detailní průběh schovali.


Takto by měl vypadat screenshot z programu SuperPi MOD 1.5
- pro zvětšení klikněte -

Screenshot, který bude jednou z nutných součástí výsledku, musí obsahovat následující okna, která jednoznačně prokáží správnost výsledku.
  • Super-Pi MOD 1.5 1 M run (19 smyček) a celkový čas
  • CPU-Z CPU záložku
  • CPU-Z Motherboard záložku
  • CPU-Z Memory záložku

V programu SuperPI jde o jednu jedinou věc a tou je nastavení co možná nejvyšší frekvence procesoru spolu s operačními paměťmi. Snažte se najít tu nejlepší možnou kombinaci a úspěch je zaručen.

V programu CPU navíc proveďte validaci dosažené frekvence CPU skrze poslední záložku About, kde najdete tlačítko Validation. Pokud máte připojení k internetu, stačí vyplnit jméno a e-mail a kliknout na tlačítko Submit. V opačném případě si uložte validační soubor skrze tlačítko Save Validation File, který následně můžete z libovolného počítače zpětně validovat a získat tak potřebnou validační adresu. Snažte se, aby při validaci bylo vaše jméno (přezdívka) stejné, jako bude uvedeno při odeslání výsledků - zjednodušíte nám tak vyhodnocení.


Můžete validovat on-line nebo i dodatečně v případě, kdy konektivitu nemáte.


Takto vypadá validace na webu Canardpc.com. Podrobnosti o základní desce, procesoru i pamětech.
- pro zvětšení klikněte -

Jakmile provedete validaci, bude vám poskytnut odkaz na stránku Canardpc.com s detailním náhledem vámi dosažené frekvence procesoru. Na ukázkovém výpisu se můžete podívat na validaci Intel Core i5 670 s užasnou frekvencí 7 GHz. Práve získaný odkaz musíte zaslat spolu s výše uvedeným screenshotem dosažených výsledku v měřícím programu.
reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář