reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

SOYO přidává ATA66 kontroler k novým 440BX

, , zpráva
Nově vyráběné základní desky již disponují ATA66 připojením.
Mnozí výrobci základních desek již mají implementovánu podporu pevných disků ATA66. Není se čemu divit, protože technické údaje hovoří zcela ve prospěch nového interface. Oproti předcházejícímu ATA33 je přenosová rychlost právě dvojnásobná. V praxi ovšem tomu není tak doslova, neboť přicházejí v úvahu další okolní vlivy a přenosová rychlost se zmenší.

SOYO přichází na trh s novým 100 MHz FSB (Front Side Bus) modelem SY-6BA+IV pro procesory do Slot 1. Vzhledem k novým komponentům a softwarovým ovladačům je optimalizován na nejvyšší výkon při použití intelovských procesorů Pentium III a Celeron. Přímo na základní desce je zahrnut kontroler ATA66 pro připojení moderních rychlých pevných disků. Nyní je možné připojit celkem IDE disky na čtyři kanály. Připojení je rozděleno na dva kanály s podporou Ultra DMA 33 a dva s Ultra DMA 66.

Podpora ATA66 není jediným vylepšením základní desky SY-6BA+IV. Nově použitý generátor hodinových pulsů pro FSB a PCI bus clock je konfigurovatelný pro 29 různých frekvencí. Celkový rozsah je od 66 MHz do 155 MHz. Při tak jemném kroku lze vcelku bez problémů vyladit výkonnost pro náročné aplikace jako je 3D modelování, animace nebo i hry.

Nový návrh desky obsahuje také bezpečnostní funkce. Při nastavení frekvencí při použití PCI karet se vychází z frekvence FSB. Po nastavení FSB je automaticky nastavena i frekvence PCI, takže nemůže dojít ke konfliktu. SY-6BA+IV automaticky zvolí bezpečnou velikost frekvence pro PCI.

Další vylepšení se týká napájení samotného jádra CPU. Na rozdíl od jiných základních desek probíhá nastavení přímo v setupu bez nutnosti změny pomocí přepínačů. O zvýšenou bezpečnost se stará Hardware Doctor Software, který umožňuje monitorovat systém po celou dobu provozu. Rychlost řízení větráku procesoru je rozdělena do čtyř kroků. Dále pokud je zjištěno nízké napětí je uživatel okamžitě upozorněn alarmem.

Cena základní desky SOYO SY-6BA+IV bude dodávána včetně bohatého SW za cenu okolo $150. Součástí dodávky jsou na CD disku programy Symantec Norton AntiVirus, Symantec Norton Ghost disk cloning software a Virtual Drive CD-ROM emulation application.

Zdroj CoolInfo
reklama
reklama
reklama