reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Soyo SY- 6BA+3

, , zpráva
Základní deska pro Pentium III
Nová základní deska SY- 6BA+3, která je vytvořená s maximální využití nových komponentů a příslušných ovladačů, obsahuje podporou nejnovějších procesorů Intel Pentium III. Je formátu ATX a Soyo neopomíná ani na softwarovou protivirovou ochranu. Součástí balení je instalační CD disk s programem Norton AntiVirus od Symantecu.

Při vývoji nové základní desky SOYO SY-6BA+3 byl využit nový generátor hodin pro CPU Frontside System Bus (FSB) a frekvenci PCI sběrnice. Nastavení generátoru umožňuje 29 voleb frekvencí v rozsahu od 66 MHz do 155 MHz. Takovýto rozsah by měl bez problémů umožnit optimální nastavení rychlosti systémové sběrnice pro náročné aplikace, jako především 3D modelování, animace nebo i hry. Nový design vytváří ochranu proti přetaktování systému při potenciální havárii, dále je schopen automatického nastavení frekvence PCI sběrnice na bezpečnou úroveň pro nově konfigurované karty. Při náhodném nebo nesprávném přetaktování CPU FSB je taktéž frekvence sběrnice PCI automaticky nastavena na bezpečnou úroveň. Mezi ostatní charakteristické rysy je možno zahrnout nastavení napájení jádra CPU. Uživatel je schopen změní hodnoty napájení jádra CPU přímo v BIOSu desky bez nutnosti použití přepínačů.

Základní charakteristika

Základní deska SY-6BA+3 vybavená čipsetem Intel 440BX pro procesory do Slot 1 (Pentium II/III CPU). Je vybavena rozšiřujícími sloty 1x AGP, 5x PCI a 2x ISA a podporuje maximálně 1 GB operační paměti (moduly SDRAM ve 4 x 168-pin DIMM socketech). Integrovaný I/O řadič je vybaven jedním floppy disk konektorem pro dvě floppy mechaniky, dva sériové porty, jeden paralelní port, jeden PS/2 port (pro myš), interface pro pevné disky Ultra Direct Memory Access 33MB/s (Ultra DMA/33), dva USB porty, jeden IRDA (infrared) port a jeden PS/2 port pro klávesnici.

Pro hardwarový monitoring (sledování systému) je zahrnut Hardware Doctor. Přídavný software dovoluje uživatelům nastavovat a sledovat systém po celou dobu provozu. Např. řízení rychlosti ventilátoru procesoru je uskutečněna ve čtyřech krocích. Měření napětí baterie je samozřejmostí a při zjištění nízké hodnoty je spuštěn alarm.

SOYO dále implementoval funkci Power Failure Resume Function, která je dostupná v BIOS základní desky a umožňuje uživateli zvolit zapnutí resp. vypnutí napájení systému v závislosti na momentální potřebě. Tato funkce je důležitá především pro počítačové stanice připojené k Internetu a nebo jako servery. Další možností je zablokování IDE/FDD kabeláže, která umožňuje připojování periferií.

Cena základní desky Soyo SY-6BA+3 byla stanovena na $105. Vzhledem k vybavení této desky je to vcelku odpovídající cenová relace. Nicméně nově vyráběné základní desky by již měly mít i podporu připojení disků UltraDMA/66, což Soyo SY-6BA+3 neumožňuje.

Zdroj CoolInfo

reklama
reklama
reklama