Mnohem zajímavější je ale způsob, jakým vše bude probíhat. Space VR musel uzavřít několik významných partnerství, aby se projekt mohl vůbec uskutečnit. V první řadě s posádkou ISS, kterou bude nutné proškolit, jak s kamerou, jež se tam octne, zacházet.

Spolupráce s Nanoracks umožní dopravit na ISS důležité díly pro sestavení kamery, Ta se totiž vyrobí až na ISS, aby se muselo transportovat co nejméně věcí.
Kvůli tomu Space VR uzavřel dohodu s Made In Space, což je společnost, která má 3D tiskárnu na ISS. Jedná se o speciální zařízení, které je schopno pracovat v nulové gravitaci.
A jaký je ideologický cíl projektu? Jedná se o to, že když se astronaut vrátí na Zemi z vesmíru, vidí naši planetu z jiné perspektivy. Protože ji viděl v kontextu celého vesmíru, dokáže si uvědomit, jak je malá a křehká.
A přesně o tento zážitek společnosti jde. Chce, aby lidé skutečně pocítili, jaké je to vidět Zemi z vesmíru. Obrázky prý nejsou tak názorné jako pocítit to na vlastní oči přes VR headset.

K tomu právě bude sloužit kamera na ISS. Jedná se o obdobnou kameru jako ty, které se objevují pro natáčení 360stupňových videí, pouze bude určená pro nulovou gravitaci a bude vyrobena přímo na ISS. Jenom některé elektronické a optické součásti budou přivezeny ze Země.
Jestli se vše povede, dočkáme se služby, která bude živě přenášet 360° záběry Země z vesmíru. Ty budou dostupné pro všechny známější headsety jako HTC Vive, Oculus Rift, Gear VR, a dokonce Google CardBoard.
Space VR má ještě další plány, kdyby se vybralo více peněz. Chce vyslat obdobnou kameru na Měsíc, dále na nějaký asteroid a potom i na Mars. Všechny kamery by přitom poskytovaly živý přenos záběrů vesmíru. Do projektu se můžete zapojit i vy na stránkách Kickstarteru (vizte zdroj).
Zdroj: KickStarter