Space VR: pohled ze země na Zemi

Space VR: pohled ze země na Zemi
, , aktualita
Space VR je start-up, který si dal za úkol přinést na Zemi zážitek z vesmíru, jenž mohou zažít jen astronauti. Dále má ještě ambicióznější cíle jako například dostat na Zemi živé záběry z Měsíce nebo z Marsu.
K oblíbeným
reklama
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt, který díky virtuální realitě přinese pohled z vesmíru na Zemi v reálném čase. Aby se tak mohlo stát, musí vybrat celkem půl milionu dolarů, což nebude vůbec jednoduchý úkol. Po čtyřech dnech se nevybral ani zlomek vytoužené částky.

Mnohem zajímavější je ale způsob, jakým vše bude probíhat. Space VR musel uzavřít několik významných partnerství, aby se projekt mohl vůbec uskutečnit. V první řadě s posádkou ISS, kterou bude nutné proškolit, jak s kamerou, jež se tam octne, zacházet.

Spolupráce s Nanoracks umožní dopravit na ISS důležité díly pro sestavení kamery, Ta se totiž vyrobí až na ISS, aby se muselo transportovat co nejméně věcí.

Kvůli tomu Space VR uzavřel dohodu s Made In Space, což je společnost, která má 3D tiskárnu na ISS. Jedná se o speciální zařízení, které je schopno pracovat v nulové gravitaci.

A jaký je ideologický cíl projektu? Jedná se o to, že když se astronaut vrátí na Zemi z vesmíru, vidí naši planetu z jiné perspektivy. Protože ji viděl v kontextu celého vesmíru, dokáže si uvědomit, jak je malá a křehká.

A přesně o tento zážitek společnosti jde. Chce, aby lidé skutečně pocítili, jaké je to vidět Zemi z vesmíru. Obrázky prý nejsou tak názorné jako pocítit to na vlastní oči přes VR headset.

K tomu právě bude sloužit kamera na ISS. Jedná se o obdobnou kameru jako ty, které se objevují pro natáčení 360stupňových videí, pouze bude určená pro nulovou gravitaci a bude vyrobena přímo na ISS. Jenom některé elektronické a optické součásti budou přivezeny ze Země.

Jestli se vše povede, dočkáme se služby, která bude živě přenášet 360° záběry Země z vesmíru. Ty budou dostupné pro všechny známější headsety jako HTC Vive, Oculus Rift, Gear VR, a dokonce Google CardBoard.

Space VR má ještě další plány, kdyby se vybralo více peněz. Chce vyslat obdobnou kameru na Měsíc, dále na nějaký asteroid a potom i na Mars. Všechny kamery by přitom poskytovaly živý přenos záběrů vesmíru. Do projektu se můžete zapojit i vy na stránkách Kickstarteru (vizte zdroj).

Zdroj: KickStarter
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář