www.svethardware.cz
>
>
>
>

SpaceX by se v létě mohlo pokusit o přistání horního stupně Falconu Heavy

SpaceX by se v létě mohlo pokusit o přistání horního stupně Falconu Heavy
, , aktualita
Termín startu rakety Falcon Heavy se neustále mění kvůli nacházení nových komplikací. Nyní se ale zdá, že by to raketa do léta mohla stihnout. Při demo letu by dokonce mohl být zachráněn i horní stupeň rakety.
K oblíbeným
reklama
Společnosti SpaceX se nedávno podařil historický kousek. V pátek totiž poprvé úspěšně startoval a přistával již jednou použitý první stupeň rakety Falcon 9. Elon Musk je na svou společnost náležitě pyšný a zveřejnil na Twitteru informaci o plánovaném startu Falcon Heavy. Ta by měla poprvé letět už v pozdější části letošního léta. Při demo letu této velké rakety by se SpaceX mohlo pokusit o zachránění horního stupně rakety.

Start rakety Falcon Heavy se zdá jako prokletý, protože se už několikrát oddaloval. V současné době Elon Musk plánuje start už toto léto, velká raketa se však musí na svou cestu dobře připravit. Falcon Heavy bude schopná dopravit na nízkou orbitu až 60 tun, slavnému Saturnu V se však v nosnosti nevyrovná.

Elon Musk si je však vědom, že přistání horního stupně Falconu Heavy se snadněji řekne, než udělá. Společnosti se bude muset nejdřív povést úspěšně odstartovat, Falcon Heavy bude mít na rozdíl od Falconu 9 ještě dvě přídavné části na bocích, díky kterým se právě zvýší nosnost rakety.

Samo SpaceX potvrzuje, že přejít z rakety s jedním jádrem na stroj se třemi je neuvěřitelně obtížné. I proto se start odsouval a i nyní se může stát, že Falcon Heavy v létě ještě neodstartuje. Vždy je lepší start odsunout a počkat, než bude systém opravdu připravený, než riskovat nehodu. Toho si je vědom i cílevědomý Elon Musk. K pokusu o záchranu horního stupně Falcon Heavy sám dodal, že šance na úspěch jsou nízké, ale stálo by to za zkoušku.

Opětovné použití stupňů raket SpaceX je důležité pro systém, který plánuje Elon Musk používat ke kolonizaci Marsu. Interplanetary Transport System je však ještě poměrně daleko od své realizace, nyní se SpaceX zaměřuje ještě na Falcon 9. Společnost cílí i na to, aby bylo možné s již použitou raketou odstartovat do 24 hodin po jejím prvním letu, v plánu je také zachránění druhého stupně Falconu 9.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář