www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Spatřen Intel Tiger Lake s GPU Xe přetaktovaným na 1650 MHz

Spatřen Intel Tiger Lake s GPU Xe přetaktovaným na 1650 MHz
, , aktualita
Už zítra by měly být představeny nové procesory z dílen Intelu, řada Tiger Lake. Ta má obsahovat také integrované grafické čipy Intel Xe. Nyní se objevil benchmark, ve kterém bylo toto GPU přetaktováno až na 1650 MHz.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel chystá nové procesory Tiger Lake, které přivedou na svět nové grafické čipy Intel Xe. Stát by se tak mělo už zítra. Nyní se objevuje benchmark, o jehož objevení se už tradičně postaral TUM_APISAK. V něm byl tento grafický čip spatřen s výrazným přetaktováním o 27 %. Toto GPU ve výchozím stavu běží na 1300 MHz a mělo by dosahovat výkonu zhruba na úrovni GeForce MX350. Už víme, že v případě procesoru Core i7-1185G7 by GPU Xe mělo běžet dokonce na 1550 MHz. Ani to však nemusí být konečná.
 
Intel Xe
 
Jak ukazují poslední záznamy nalezené na Internetu, GPU Intel Xe se v procesoru Core i5-1135G7 povedlo přetaktovat až na frekvenci 1650 MHz. To pochopitelně není standardní frekvence, nicméně takto přetaktované GPU by s 96 CU a 768 jádry už překonávalo výkony karet, jakými jsou např. GeForce GTX 1050 Ti včetně integrovaných GPU v nových mobilních Ryzenech. Např. výkon GTX 1050 Ti dosahuje 2,1 TFLOPS, u přetaktovaného Intelu Xe by to bylo cca 2,5 TFLOPS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář