www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Speciální Turingy přichází: RTX 2080 Ti s barevným displejem a vysokým výkonem

Speciální Turingy přichází: RTX 2080 Ti s barevným displejem a vysokým výkonem
, , aktualita
Nové Turingy se už na trhu dobře zabydleli, a tak i výrobci karet jsou odvážnější a představují speciální modely. Colorful přichází s kartou, která má sama na svém těle barevný displej, MSI s modelem přátelským k overclockerům a pak je tu ZOTAC.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tedy jednak firmu Colorful, která se orientuje především na svůj domácký čínský trh. Jde o kartu GeForce RTX 2080 Ti RNG Edition, která je vybavena vlastním barevným displejem. Je jasné, že takový model má imponovat především těm, kteří rádi svůj hardware vystavují na odiv skrz průhlednou bočnici skříně a tomu odpovídá také umístění na opačné straně od slotového konektoru PCIe x16. 
 
 
Dnes je přitom doba, kdy kdejaký hardware musí zářit barevným světlem RGB diod a dá se říci, že v drtivé většině případů to nemá praktický význam, respektive to neslouží ničemu jinému než prostě rozsvícení desky, klávesnice či něčeho jiného jak vánočního stromečku. 
 
 
A zatím právě není jasné, co tento displej nabídne, zvládne a umožní. Lze si představit, že by mohl zobrazovat teplotu GPU a celkovou zátěž karty nebo její spotřebu, ale to by bylo pro barevný displej málo. Na druhou stranu, nemá cenu si na takovém zařízení pouštět filmy. 
 
Samotná karta jinak zabírá na tloušťku 2,5 slotu a je vybavena třemi 8pinovými konektory, třemi ventilátory svého velkého chladiče a porty 1x HDMI, 3x DisplayPort a 1x Virtual Link. Nabízí také vlastní taktovací tlačítko, o jehož funkci se také moc neví, ale u přetaktování už zůstaneme, protože přichází speciál od MSI. 
 
 
Jde o fotografii PCB karty MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z, která bude také vybavena třemi 8pinovými konektory PCIe přídavného napájení, což o lecčemž svědčí. Vedle toho tu máme 19fázové napájení pro GPU a paměti, které je rozděleno na PCB na dvě části po obou stranách GPU. Není divu, že tato karta bude opravdu velká. 
 
 
Tuto kartu si už vyzkoušeli profesionální overclockeři Gunslinger a Littleboy, kteří dokázali dosáhnout taktů 2475 MHz, a to nejspíše s využitím tekutého dusíku. Takové takty totiž opravdu nemůžeme očekávat od karty chlazené vzduchem. 
 
 
Společnost ZOTAC se přihlásila s modelem GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm, který je uzpůsoben pro vodní chlazení. Tato karta se zařadí vedle řad jako EVGA Hydro Copper, MSI SeaHawk X či AORUS Waterforce. Samozřejmě je tu také systém RGB podsvícení a ten zde podporuje technologii Spectra 2.0 s individuálně adresovatelnými LED. Vedle toho je tu 16+4fázové napájení. Karta bude představena na CES. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář