www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Specifikace Radeonu RX 470 a RX 460 potvrzeny

Specifikace Radeonu RX 470 a RX 460 potvrzeny
, , aktualita
Společnost AMD uskutečnila setkání v Austrálii, kde se zájemci mohli mimo jiné dozvědět také bliží informace o dvou nových Radeonech, které by měly již brzy nastoupit po modelu RX 480. Jejich specifikace tak již byly potvrzeny.
K oblíbeným
reklama
AMD tak zveřejnilo více informací o nové řadě Radeonů s čipy Polaris. Potvrdilo se to, co se již nějakou dobu šuškalo o grafických kartách Radeon RX 470 a RX 460, které přijdou jako slabší verze plnohodnotného Polaris 10 v Radeonu RX 480. Podívejme se tedy na to, co o nich prozradila prezentace samotného výrobce.

Nejdříve tu máme Radeon RX 470, který je založen na osekaném GPU Polaris 10. To nemá plných 36 CU (2304 shaderů), ale 32 CU, což je 2048 shaderů, čili stejně jako čip v kartě Radeon R9 380X. Jde ale o novější architekturu a také můžeme očekávat vyšší taktovací frekvence, i když ty AMD zatím ještě neprozradilo. Dozvěděli jsme se ale o 4 GB paměti GDDR5 s 256bitovým rozhraním a napájení přídavným 6pinovým konektorem PCIe. Chladič bude stejný, nebo alespoň na pohled stejný jako u karty RX 480, ale cena se má pohybovat kolem 150 USD.

Radeon RX 460 už bude založen na čipu Polaris 11 a jeho 14 CU nabídne pouze 896 shaderů. Stačit také musí 2 GB paměti GDDR5 a 128bitové rozhraní, přičemž tato karta bude velice krátká a využije jednoduchý chladič. Nepotřebuje také žádný napájecí konektor, takže TDP se bude pohybovat pod 75 W a cena kolem 100 dolarů.

AMD také při této příležitosti ukázalo svou roadmap, kde byla zvýrazněna generace Vega. O ní se v poslední době živě spekuluje a někdy se mluví o tom, že první grafické karty s čipy Vega dorazí velice brzy a jinde zase tvrdí, že přijde naopak až někdy za rok. Tuto roadmap jsme mohli vidět již dříve a nyní pouze do ní přibyl popisek o hi-end architektuře pro náročné hráče. Jinak AMD nic neměnilo, takže by stále mělo platit, že se Vega plánuje na přelom tohoto a příštího roku.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář