www.svethardware.cz
>
>
>

Společnost Mad Catz končí v bankrotu

Společnost Mad Catz končí v bankrotu
, , aktualita
Jeden z dlouholetých výrobců počítačových periferií, a především těch herních, skončil v bankrotu, z nějž se už nejspíše nevyhrabe. Jde o společnost Mad Catz založenou v roce 1989, které v poslední době nepomohlo ani masivní propouštění.
K oblíbeným
reklama
Společnost Mad Catz byla založena v Americe se specializací na počítačové ovladače a periferie, ale také vytvářela samotné hry, jako sérii Real World Golf. Až do minulého roku také vlastnila značku Saitek, kterou však právě kvůli finančním problémům prodala Logitechu za pouhých 13 milionů dolarů. U nás se stále prodávají především myši RAT, sluchátka TRITTON a další produkty od Mad Catz, ale evidentně dlouho nebudou. Společnost se už totiž v minulém roce přestala obchodovat na burze v New Yorku a nyní vyhlásila bankrot s tím, že ruší veškerou svou činnost.

Mad Catz byl také výrobce hudebních periferií pro sérii Rock Band. V minulém roce ale utržila těžkou ránu kvůli slabým prodejím dílu Rock Band, což vyústilo v to, že se rozešla se studiem Harmonix, které si začalo hledat nového výrobce periferií. Kvůli tomu se Mad Catz ocitla ve ztrátě 11 milionů dolarů, prodala Saitek a propustila 37 procent zaměstnanců. To ale evidentně nepomohlo.

Představenstvo společnosti se už pokoušelo najít investora nebo alespoň zájemce o koupi, ale žádný se nenašel. Karen McGinnis, prezidentka a CEO Mad Catz, tak minulý týden potvrdila, že její společnost nedokázala najít schůdné řešení svých problémů s likviditou, a tak nastalo nevyhnutelné. Uvidíme, jestli se nakonec ještě neobjeví někdo, kdo bude ochoten značku Mad Catz zachránit, ale spíše to vypadá, že její produkty postupně zmizí z trhu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič
Intel se rozhodl, že k sobě od zákazníků i obchodníků stáhne procesory Xeon E-2274G, a to ty, které se prodávají v boxované podobě, čili v krabici s přibaleným chladičem. Ten totiž nestačí pro chlazení svého procesoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu
V poslední době jsou v hledáčku pochopitelně především nové procesory Ryzen rodiny Matisse, ovšem díky poklesu cen se z donedávna ještě drahého Ryzen 7 2700X stal velice zajímavý procesor. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální
Systémy rozpoznávající tváře se dnes hodně rozmáhají a dalším státem, který chce znatelně rozšířit kamery rozpoznávající obličeje kriminálníků, je Indie. Zdejší železnice chce nasadit takový systém, ten je však v zemi zatím nelegální.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD Ryzen 9 3950X je testován, jak si vede? AMD Ryzen 9 3950X je testován, jak si vede?
Procesor AMD Ryzen 9 3950X se šestnácti jádry se sice dostane na trh až ke konci měsíce, ovšem recenzenti už mají povoleno zveřejnit jeho testy. Někteří zájemci o vzorek procesoru přitom ostrouhali, ale recenzí je dost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů