Společnost Palm oznamuje hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí

Společnost Palm oznamuje hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí
, , článek
MILPITAS, USA, 25. června 2003 – Společnost Palm, Inc. (Nasdaq: PALM), která se sestává ze dvou operačních jednotek - Palm Solutions Group a PalmSource – dnes oznámila, že její příjmy ve čtvrtém čtvrtletí (do 31.5.) fiskálního roku 2003 dosáhly $225,8 milionů. To znamená pokles o 3,2 % v porovnání se stejným obdobím v roce 2002 a růst o 8 % v porovnání s předchozím čtvrtletím.
K oblíbeným
reklama
Čistá ztráta ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003 dosáhla $15,0 milionů nebo $0,51 na akcii. Tato ztráta zahrnovala náklady spojené s restrukturalizací společnosti ve výši $2,0 milionů a náklady spojené s oddělováním divize PalmSource ve výši $3,8 milionů. Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2002 dosahovala čistá ztráta $27,5 milionů dolarů a v předchozím čtvrtletí fiskálního roku 2003 $172,3 milionů nebo $5,93 na akcii.

Čistá ztráta ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003 dosáhla $8,9 milionů nebo $0,30 na akcii po odečtení efektu amortizace nehmotných statků, separačních a restrukturalizačních nákladů. Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2002 dosahovala čistá ztráta $17,8 milionů dolarů nebo $0,62 na akcii a v předchozím čtvrtletí fiskálního roku 2003 $26,5 milionů nebo $0,91 na akcii.

"Fiskální rok 2003 jsme ukončili uspokojivě ve všech aspektech korporátního hodnocení," řekl Eric Benhamou, předseda představenstva a dočasný ředitel společnosti Palm, Inc. "Jsme velice potěšeni, že vidíme výsledky našeho úsilí přinášet inovované výrobky a oživit trh a že se poptávka po našich produktech zvyšuje. Přestože hospodářská situace není ideální, věříme, že se naše výsledky budou nadále zlepšovat a zvyšovat tak naši hodnotu pro akcionáře."

Nejdůležitější čísla za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2003 v porovnání se stejným čtvrtletím fiskálního roku 2002:
  • Světové prodeje kapesních počítačů Palm(TM) se zvýšily o 5 procent – zlepšení po šesti čtvrtletích, kdy byl vždy zaznamenán pokles prodejů
  • Hrubé marže ve výši 32,5 procent v porovnání s 40,9 percenty
  • Operační náklady ve výši $87.4 milionů v porovnání s $123.0 miliony
V tomto čtvrtletí společnost Palm, Inc. také oznámila, že její představenstvo a představenstvo společnosti Handspring, Inc. (Nasdaq: HAND) jednohlasně odsouhlasily převzetí společnosti Handspring společností Palm a vytvoření nového a silnějšího vedoucího hráče na trhu mobilních komunikací. Představenstvo společnosti Palm také odsouhlasilo oddělení společnosti PalmSource, Inc.

Výsledky za fiskální rok 2003

Příjmy v roce 2003 dosáhly $871,9 milionů, což znamená pokles o 15,4 procenta v porovnání s $1,0 miliardou v roce 2002. Čistá ztráta za rok 2003 dosáhla $442,6 milionů, nebo $15,23 na akcii, v porovnání s $82,2 miliony, nebo $2.87 na akcii v roce 2002.

Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003 prodala společnost Palm přibližně 931 000 kapesních počítačů. Za celý fiskální rok 2003 to bylo téměř 4,2 miliony kapesních počítačů Palm. Celkově již bylo ve světě prodáno více než 22,3 milionů kapesních počítačů Palm. Dále bylo ve čtvrtém čtvrtletí prodáno přibližně 1,5 milionů Palm Powered(TM) (s operačních systémem Palm OS) kapesních počítačů a celkově již více než 29,1 milionu.

Shrnutí fiskálního roku 2003:
  • Představení dvou nových produktových řad - Zire(TM) pro běžné uživatele a Tungsten(TM) pro profesionální uživatele. Představení pěti nových modelů - Palm Zire a Zire 71, Palm Tungsten T, Tungsten W a Tungsten C – všechny tři mají bezdrátové technologie.
  • Představení softwaru pro bezdrátový email Palm VersaMail(TM) 2.5.
  • Dosažení průlomu v oblasti kapacity paměti – sedminásobné zvětšení paměti v kapesních počítačích Palm z 16MB na 128MB.
  • Posílení strategické aliance s IBM – nová nabídka WebSphere a získání licence na použití WebSphere(TM) Micro Environment Java(TM) 2 Micro Edition od společnosti IBM pro užití v nových kapesních počítačích Palm.
  • Představení prvního Palm Powered ARM kapesního počítače dostupného v USA - Palm Tungsten T používá Texas Instruments OMAP procesor; zvýšení procenta kapesních počítačů s ARM z nuly na 45 procent.
Další podrobnosti viz stránky společnosti Palm.
Zdroj: East Side Consulting/Communication Works
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek