Společnost Palm oznamuje hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí

Společnost Palm oznamuje hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí
, , článek
MILPITAS, USA, 25. června 2003 – Společnost Palm, Inc. (Nasdaq: PALM), která se sestává ze dvou operačních jednotek - Palm Solutions Group a PalmSource – dnes oznámila, že její příjmy ve čtvrtém čtvrtletí (do 31.5.) fiskálního roku 2003 dosáhly $225,8 milionů. To znamená pokles o 3,2 % v porovnání se stejným obdobím v roce 2002 a růst o 8 % v porovnání s předchozím čtvrtletím.
K oblíbeným
reklama
Čistá ztráta ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003 dosáhla $15,0 milionů nebo $0,51 na akcii. Tato ztráta zahrnovala náklady spojené s restrukturalizací společnosti ve výši $2,0 milionů a náklady spojené s oddělováním divize PalmSource ve výši $3,8 milionů. Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2002 dosahovala čistá ztráta $27,5 milionů dolarů a v předchozím čtvrtletí fiskálního roku 2003 $172,3 milionů nebo $5,93 na akcii.

Čistá ztráta ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003 dosáhla $8,9 milionů nebo $0,30 na akcii po odečtení efektu amortizace nehmotných statků, separačních a restrukturalizačních nákladů. Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2002 dosahovala čistá ztráta $17,8 milionů dolarů nebo $0,62 na akcii a v předchozím čtvrtletí fiskálního roku 2003 $26,5 milionů nebo $0,91 na akcii.

"Fiskální rok 2003 jsme ukončili uspokojivě ve všech aspektech korporátního hodnocení," řekl Eric Benhamou, předseda představenstva a dočasný ředitel společnosti Palm, Inc. "Jsme velice potěšeni, že vidíme výsledky našeho úsilí přinášet inovované výrobky a oživit trh a že se poptávka po našich produktech zvyšuje. Přestože hospodářská situace není ideální, věříme, že se naše výsledky budou nadále zlepšovat a zvyšovat tak naši hodnotu pro akcionáře."

Nejdůležitější čísla za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2003 v porovnání se stejným čtvrtletím fiskálního roku 2002:
  • Světové prodeje kapesních počítačů Palm(TM) se zvýšily o 5 procent – zlepšení po šesti čtvrtletích, kdy byl vždy zaznamenán pokles prodejů
  • Hrubé marže ve výši 32,5 procent v porovnání s 40,9 percenty
  • Operační náklady ve výši $87.4 milionů v porovnání s $123.0 miliony
V tomto čtvrtletí společnost Palm, Inc. také oznámila, že její představenstvo a představenstvo společnosti Handspring, Inc. (Nasdaq: HAND) jednohlasně odsouhlasily převzetí společnosti Handspring společností Palm a vytvoření nového a silnějšího vedoucího hráče na trhu mobilních komunikací. Představenstvo společnosti Palm také odsouhlasilo oddělení společnosti PalmSource, Inc.

Výsledky za fiskální rok 2003

Příjmy v roce 2003 dosáhly $871,9 milionů, což znamená pokles o 15,4 procenta v porovnání s $1,0 miliardou v roce 2002. Čistá ztráta za rok 2003 dosáhla $442,6 milionů, nebo $15,23 na akcii, v porovnání s $82,2 miliony, nebo $2.87 na akcii v roce 2002.

Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003 prodala společnost Palm přibližně 931 000 kapesních počítačů. Za celý fiskální rok 2003 to bylo téměř 4,2 miliony kapesních počítačů Palm. Celkově již bylo ve světě prodáno více než 22,3 milionů kapesních počítačů Palm. Dále bylo ve čtvrtém čtvrtletí prodáno přibližně 1,5 milionů Palm Powered(TM) (s operačních systémem Palm OS) kapesních počítačů a celkově již více než 29,1 milionu.

Shrnutí fiskálního roku 2003:
  • Představení dvou nových produktových řad - Zire(TM) pro běžné uživatele a Tungsten(TM) pro profesionální uživatele. Představení pěti nových modelů - Palm Zire a Zire 71, Palm Tungsten T, Tungsten W a Tungsten C – všechny tři mají bezdrátové technologie.
  • Představení softwaru pro bezdrátový email Palm VersaMail(TM) 2.5.
  • Dosažení průlomu v oblasti kapacity paměti – sedminásobné zvětšení paměti v kapesních počítačích Palm z 16MB na 128MB.
  • Posílení strategické aliance s IBM – nová nabídka WebSphere a získání licence na použití WebSphere(TM) Micro Environment Java(TM) 2 Micro Edition od společnosti IBM pro užití v nových kapesních počítačích Palm.
  • Představení prvního Palm Powered ARM kapesního počítače dostupného v USA - Palm Tungsten T používá Texas Instruments OMAP procesor; zvýšení procenta kapesních počítačů s ARM z nuly na 45 procent.
Další podrobnosti viz stránky společnosti Palm.
Zdroj: East Side Consulting/Communication Works
reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala