reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Společnost Tyan oznamuje novou řadu grafických karet

, , článek
Společnost Tyan oznamuje novou řadu grafických karet
Společnost Tyan oznámila novou řadu grafických karet postavených na čipech společnosti ATI. Mimo čipu Radeon 9800, který splňuje referenční design, přinášejí ostatní modely speciální funkce.
Společnost Tyan oznamuje novou řadu grafických karet
Společnost Tyan oznámila novou řadu grafických karet postavených na čipech společnosti ATI. Mimo čipu Radeon 9800, který splňuje referenční design, přinášejí ostatní modely speciální funkce. Jedná se o celkem tři grafické karty postavené na čipech Radeon 9200, Radeon 9600 Pro a Radeon 9800 Pro.

TYAN Tachyon G9200 - jak již název grafické karty napovídá je postavená na grafickém čipu Radeon 9200. Jádro grafického čipu pracuje na frekvenci 250 MHz a grafická paměť o velikosti 128 MB je taktovaná na 200 MHz (400 MHz DDR). Karta obsahuje standardní výstupy DVI-I, D-sub a TV-out. Malou zajímavostí je možnost nastavení rychlosti otáčení větráku a hardware monitoring.

TYAN Tachyon G9600 PRO - tato grafická karta je zajímavá zejména tím, že existuje ve verzi se dvěma DVI-I konektory (verze s D-sub konektorem je samozřejmě také dostupná). Samotný grafický čip Radeon 9600 Pro pracuje na frekvenci 300 MHz a je osazen chladičem po obou stranách karty. Grafická paměť pracuje na frekvenci 300 MHz (600 MHz DDR) a paměťové čipy jsou samozřejmě osazeny chladícím systémem (což rozhodně není běžná funkce).

TYAN Tachyon G9800 PRO - od poslední grafické karty byste jistě očekávali nějakou speciální funkci. Bohužel tato karta je jediná, která se striktně drží referenčního designu a tak o ní ani vlastně není moc co napsat. Grafický čip pracuje na frekvenci 380 MHz a grafická paměť o kapacitě 128 MB pak pracuje s s taktem 330 MHz (680 MHz DDR).

Mimo poslední grafické karty jsou oba předchozí modely docela zajímavé - hlavně pak model TYAN Tachyon G9600 PRO se dvěma DVI-I konektory. Škoda jen, že nejvýkonnější karta TYAN Tachyon G9800 PRO nepřináší něco zajímavého. Něco čím by se jako oba předchozí modely odlišila od konkurence. V současné době také nemáme žádné informace cenách či době kdy přijdou tyto karty do prodeje.


Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama