www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Společnosti AMD, IBM a Toshiba stvořily nejmenší paměťovou buňku SRAM

Společnosti AMD, IBM a Toshiba stvořily nejmenší paměťovou buňku SRAM
, , aktualita
Společnosti AMD, IBM a Toshiba nedávny vyvinuly světově nejmenší funkční paměťovou buňku SRAM (Static random access memory), s čímž se samozřejmě náležitě pochlubily. Buňka byla vyrobena pomocí 22nm technologie, zabírá prostor o velikosti...
K oblíbeným
reklama
Společnosti AMD, IBM a Toshiba nedávny vyvinuly světově nejmenší funkční paměťovou buňku SRAM (Static random access memory), s čímž se samozřejmě náležitě pochlubily. Buňka byla vyrobena pomocí 22nm technologie, zabírá prostor o velikosti pouze 0,128 um2 a využívá tranzistory typu FinFET (fin-shaped Field Effect Transistor). Pro porovnání, Intel a jeho 32nm SRAM buňky zabírají prostor 0,171 um2.Nové SRAM buňky využívají materiál HKMG (high-k / metal gate) a šetří prostor díky využití vertikálních tranzistorů FinFET namísto konvenčních tranzistorů s rovinným hradlem. Výzkumníci rovněž úspěšně simulovali využití tranzistorů FinFET pro buňky SRAM zabírající prostor 0,063 um2 a dle výsledků by tyto tranzistory měly nabídnout daleko stabilnější provoz než rovinné FET díky tomu, že umožní průchod většího množství proudu, čímž se mají zlepšit přepínací schopnosti.

Nová technologie je tak zúčastněnými firmami viděna jako výrazný krok dopředu pro využití ve výrobě pomocí 22nm i pokročilejšího procesu.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková