www.svethardware.cz
>
>

Spotify blokuje přenášení playlistů přes SongShift, ale jen směrem ven

Spotify blokuje přenášení playlistů přes SongShift, ale jen směrem ven
, , aktualita
Spotify sice brojí proti Applu a jeho chování, ale samo má máslo na hlavě. Protestuje totiž proti službě SongShift a vyhrožovalo zrušením přístupu k SDK, pokud by nepřestalo umožňovat export playlistů ze Spotify do konkurenčních služeb.
K oblíbeným
reklama
Je velmi zajímavé sledovat, jak se vyvíjí nejen boj mezi Applem a Epic Games kvůli systému provizí, ale také to, jak se skutečně chovají společnosti tvořící Coalition for App Fairness, která proti Applu a jeho praktikám ostře vystupuje. Ukázalo se, že např. Microsoft, který si z Applu dělá legraci a kritizuje ho, sám používá velmi podobné praktiky u Xboxu, kde je obhajuje jako nutné. Podobně tak vidíme, že hudební streamovací službě Spotify se sice nelíbí chování Applu vůči ní, ale nemá problém s podobným chováním k jiným službám. Do křížku se totiž pustila se službou SongShift.
 
Spotify logo
 
Ta využívá dostupných SDK jednotlivých streamovacích služeb a umožňuje uživatelům snadnější přechod mezi nimi. Jednotlivé playlisty se skladbami totiž umožní přenášet např. ze Spotify do konkurenčního Apple Music, Deezeru, YouTube Music, Pandory a dalších. To se ale Spotify nelíbí a vyhrožovalo SongShiftu, že mu zakáže přístup k SDK v případě, že bude nadále umožňovat export playlistů ze Spotify do jiných služeb. Podle Spotify to odporuje stanovám, kde se říká, že obsah ze Spotify včetně metadat nemohou vývojáři integrovat se službami třetích stran a nesmí vytvářet produkty nebo služby, které pomáhají konkurenci Spotify. Asi nikoho nepřekvapí, že opačný směr z konkurenčních služeb do Spotify už službě nevadí. Paradoxem je, že v tomto případě nemá Apple se službou SongShift (prozatím) problém.
 
Od verze SongShift 5.1.2 tak aplikace neumožňuje export ze Spotify ven, ale tvůrci chtějí službu Spotify navzdory problémům i nadále podporovat, takže export z jiných služeb a import do Spotify nadále funguje. Tolik asi k tomu, jak to Coalition for App Fairness myslí "vážně".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch
Trvalo to, ale nakonec se podařilo. Sonda HP3 přezdívaná krtek se už dokázala celá zavrtat pod povrch vedle sondy InSight, která už téměř dva roky sedí na povrchu Marsu. Nyní už se tak krtek bude muset o sebe postarat sám. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, byl zpovídán serverem Anandtech a mezi probíraná témata se dostalo i to, co bylo dosud opomíjeno. Dočkáme se tak konečně odpovědi i na to, jaký konkrétní výrobní proces AMD pro Zen 3 používá? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem
Ubisoft nás nedávno zaujal krvavými hardwarovými nároky na svou novou hru Watch Dogs: Legion. Ty byly nově upraveny tak, že zahrnují také nové a ještě neprodávané GeForce. Nyní se ale na ně můžeme podívat v souvislosti s novými konzolemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s
Igor Wallossek poupravuje nedávný tweet o tom, že by karty Navi 21 XT měly mít "pouze" 255W TGP či TBP. Dle jeho informací půjde spíše o hodnoty srovnatelné s řadou RTX 3080. A co paměti? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou
Společnost Intel se stahuje z trhu s paměťmi NAND Flash a zbavuje se své příslušné divize, kterou převezme společnost SK Hynix. Do transakce přitom spadá i továrna Intelu, která se nachází v čínském Ta-lien. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář