Srbské obchody už nabízely ZOTAC RTX 3060, za kolik?

Srbské obchody už nabízely ZOTAC RTX 3060, za kolik?
, , aktualita
Grafické karty GeForce RTX 3060 se sice mají začít prodávat až někdy ke konci tohoto měsíce, přičemž NVIDIA konečné datum ještě ani neprozradila, ale v Srbsku už na nic nečekají a rovnou nabízejí. 
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 3060 je v podobě konkrétního modelu ZOTAC RTX 3060 Twin Edge OC (ZT-A30600H-10M) nabízena v obchodech Tehnomanija a WinWin, které ji dle popisu mají i skladem. Cena je v obou případech stejná, a to necelých 80.000 RSD, čili asi 17.600 Kč. Vedle takovéto ceny je poznámka o tom, že oproti doporučené částce ušetříme 8.888 RSD spíše špatný vtip, ale takový je holt dnešní stav trhu, na němž si můžeme ze skladových zásob pořídit leda předraženou GeForce GT 1030, nebo podobný "trhač asfaltu". 
 
 
 
Doporučená cena karet RTX 3060 (329 USD) je v tomto případě reálně cca dvojnásobná a v ideálním případě bychom za ni už pomalu žádali model RTX 3080, nicméně obchodníci si jsou pochopitelně vědomi toho, že zájemce přilákají i tak. Alespoň je na tomto příkladu vidět, jak jsou údajné "slevy oproti jinak běžným cenám" nesmyslné, a to asi jako celoroční Black Friday, i když v tomto případě si naštěstí už i obchodníci začali uvědomovat, že je to pitomost.
 
Srbské obchody nám také ukazují, co můžeme očekávat i u nás, ovšem pochopitelně ne všude. Někdo se bude snažit karty prodávat za ještě akceptovatelné ceny a v takovém případě o ně nastane lítý boj a jiný (typicky ty méně známé obchody) nasadí přemrštěné ceny a počká si na toho, kdo je bude ochoten zaplatit. 
 
Samotná karta ZOTAC RTX 3060 Twin Edge OC patří sice mezi přetaktované modely, ale s turbem 1807 MHz to znamená nárůst jen o 1,7 %. Propustnost pamětí GDDR6 zůstává na 15 Gb/s na pin, takže skutečně nepůjde jednu z nejlepších verzí RTX 3060. 
 
Nabídka byla na WinWin mimochodem během chvíle stažena a zůstává tu zatím Tehnomanija, kde už ale najdeme informaci, že produkt aktuálně není k dispozici. A opravdu těžko říci, zda vůbec už byl a zakrátko byl vyprodán, anebo šlo o chybu.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala