www.svethardware.cz
>
>
>
>

SSD Corsair Neutron s kontrolery LAMD jsou již na trhu

SSD Corsair Neutron s kontrolery LAMD jsou již na trhu
, , aktualita
Již na začátku června ohlásila společnost Corsair nové modely SSD Neutron a Neutron GTX, které se nespoléhají na klasiku v podobě kontroleru SandForce. Namísto toho si Corsair vybrala kontroler LM87800 od firmy Link_A_Media Devices (LAMD)....
K oblíbeným
reklama
Již na začátku června ohlásila společnost Corsair nové modely SSD Neutron a Neutron GTX, které se nespoléhají na klasiku v podobě kontroleru SandForce. Namísto toho si Corsair vybrala kontroler LM87800 od firmy Link_A_Media Devices (LAMD). Novinkou je, že od včerejšího dne jsou tato nová SSD již na trhu.

Corsair již stihl rozeslat několik kousků redaktorům renomovaných světových IT serverů. Ti vychvalovali především model GTX, který měl v testu AS SSD dosáhnout 474 MB/s a společně se základní verzí překročit mezi 1000 bodů (The SSD Review).

Dle výrobce dokáže model GTX dosáhnout cca 90000 IOPS pro čtení i zápis a jeho sekvenční čtení a zápis má činit 555 MB/s a 500 MB/s. Tyto specifikace ale nejsou v porovnání s modely opatřenými kontrolery SandForce nic výjimečného, ale na druhou stranu nám také nedokáží přesně říci, jaký výkon dané SSD opravdu poskytne v reálném světě. Základní model pak má IOPS při zápisu o 5000 nižší a jeho sekvenční čtení a zápis jsou 555 a 370 MB/s.

A jak již udává náš titulek, oba modely jsou již na trhu, a to ve 120GB a 240GB verzích. Později v tomto měsíci má dorazit také 480GB model Neutron GTX. A zde jsou přibližné ceny v českých obchodech dle serveru heureka.cz:
  • Neutron Series 120 GB - 2 800 Kč
  • Neutron Series 240 GB - 5 100 Kč
  • Neutron Series GTX 120 GB - 3 500 Kč
  • Neutron Series GTX 240 GB - 6 000 Kč

Zdroj: TZ Corsair
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů