www.svethardware.cz
>
>
>
>

SSD Corsair Neutron s kontrolery LAMD jsou již na trhu

SSD Corsair Neutron s kontrolery LAMD jsou již na trhu
, , aktualita
Již na začátku června ohlásila společnost Corsair nové modely SSD Neutron a Neutron GTX, které se nespoléhají na klasiku v podobě kontroleru SandForce. Namísto toho si Corsair vybrala kontroler LM87800 od firmy Link_A_Media Devices (LAMD)....
K oblíbeným
reklama
Již na začátku června ohlásila společnost Corsair nové modely SSD Neutron a Neutron GTX, které se nespoléhají na klasiku v podobě kontroleru SandForce. Namísto toho si Corsair vybrala kontroler LM87800 od firmy Link_A_Media Devices (LAMD). Novinkou je, že od včerejšího dne jsou tato nová SSD již na trhu.

Corsair již stihl rozeslat několik kousků redaktorům renomovaných světových IT serverů. Ti vychvalovali především model GTX, který měl v testu AS SSD dosáhnout 474 MB/s a společně se základní verzí překročit mezi 1000 bodů (The SSD Review).

Dle výrobce dokáže model GTX dosáhnout cca 90000 IOPS pro čtení i zápis a jeho sekvenční čtení a zápis má činit 555 MB/s a 500 MB/s. Tyto specifikace ale nejsou v porovnání s modely opatřenými kontrolery SandForce nic výjimečného, ale na druhou stranu nám také nedokáží přesně říci, jaký výkon dané SSD opravdu poskytne v reálném světě. Základní model pak má IOPS při zápisu o 5000 nižší a jeho sekvenční čtení a zápis jsou 555 a 370 MB/s.

A jak již udává náš titulek, oba modely jsou již na trhu, a to ve 120GB a 240GB verzích. Později v tomto měsíci má dorazit také 480GB model Neutron GTX. A zde jsou přibližné ceny v českých obchodech dle serveru heureka.cz:
  • Neutron Series 120 GB - 2 800 Kč
  • Neutron Series 240 GB - 5 100 Kč
  • Neutron Series GTX 120 GB - 3 500 Kč
  • Neutron Series GTX 240 GB - 6 000 Kč

Zdroj: TZ Corsair
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů