Stadia i přes sliby nenabízí ve hrách 4K při 60 FPS

Stadia i přes sliby nenabízí ve hrách 4K při 60 FPS
, , aktualita
Služba Google Stadia zatím sbírá spíše negativní hodnocení zákazníků i tisku a je znát, že na ni skutečně ještě neuzrál čas. Google sice nemůže ovlivnit kvalitu linek, které zákazníci využívají, ale řada věcí jde prostě na jeho triko. 
K oblíbeným
reklama
Google Stadia, stejně jako veškeré další podobné služby, bude mít proti sobě jednu podstatnou nevýhodu, kterou těžko ovlivní. Je to kvalita internetového připojení, které musí být rychlé a stabilní, abychom mohli mluvit o kvalitním zážitku. Takové ale zdaleka nemá k dispozici každý a to platí i na mnoha místech v USA, kde existují regiony ovládané jen jedním poskytovatelem a ten si pochopitelně diktuje.
 
Američané už také nemají zajištěnou síťovou neutralitu, takže ISP jim mohou data ze streamovacích služeb škrtit anebo počítat. Ostatně pokud by si někdo chtěl často hrát ve 4K při 60 FPS, znamenalo by to přenos obrovských objemů dat a to se poskytovatelům pochopitelně nemusí zamlouvat, ačkoliv Google veřejnost přesvědčoval, že ti přece nejsou hloupí a budou chtít zákazníkům vyhovět, což je poněkud vzdálené realitě mnoha regionů. 
 
 10,7 TFLOPS grafického výkonu má mít Stadia připraveno pro každého z nás
 
Když se k tomu přidá i obecná nedokonalost služby Stadia zastřešená stále ještě slabou nabídkou her, nevzniká produkt, který bychom si mohli obecně pochvalovat. Nyní nám jde konkrétně i o to, že ačkoliv Google sliboval rozlišení 4K při 60 FPS pro řadu her, realita je opět jiná. 
 
Google už potvrdil informace, že tomu skutečně tak je. Například Destiny 2 je renderována pouze v rozlišení 1080p. Pro Red Dead Redemption 2 platí alespoň 1440p, ovšem při 30 snímcích za sekundu, přičemž uživatelé lačnící po 4K/60 si museli právě proto zaplatit za Stadia Pro, aby nakonec hlavní slibovanou výhodu nezískali. Mnozí si asi nevšimli jednoho z nejstarších obchodních triků, a sice malinké poznámky, že 4K/60 je maximum. Jak je ale možné, že Destiny 2 běží ve Full HD, čili v nižším rozlišení než na PS4 Pro, která má mnohem slabší grafický výkon, než slibuje Stadia? 
 
 
To ví asi jen Google, který také už přispěchal s odpovědí na tato odhalení: "Stadia streamuje ve 4K a při 60 FPS, což zahrnuje celou naší grafickou pipeline od hry po obrazovku. Vývojářům ovšem dáváme svobodu rozhodnutí, jak zajistit nejlepší obrazovou kvalitu a snímkovací frekvenci pro Stadia a jsme ohromeni tím, co byli schopni nabídnout pro první dny provozu služby". Google také předpokládá, že vývojáři budou rozlišení a kvalitu obecně ještě ladit. 
 
K tomu by se chtělo ovšem říci, že takto evidentně nevyladěná služba by neměla platící zákazníky stavět do role pokusných králíků a Google měl přijít spíše s veřejnou neplacenou betou. Anebo měl Google udělat alespoň tu věc, aby rozlišení a snímkovací frekvenci streamu přizpůsobil hře, neboť nemá žádný význam posílat jako 4K stream rozlišení Full HD, naopak je to kontraproduktivní. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek