reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Stahujte zdarma dotyková Office pro Windows 10

, , aktualita
Stahujte zdarma dotyková Office pro Windows 10
Vzápětí po vlně novinek ohledně Windows 10 a souvisejícího hardware oznámil Microsoft, že nás letos čeká nová, dotyková verze Office. Nyní už ji můžete, pokud používáte Windows 10 TP, zdarma stahovat z Windows Store ve verzi Preview.
Balík se jmenuje Office pro Windows 10 a bude postupně zahrnovat všechny klíčové aplikace obvyklé na desktopu – Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook. Aktuálně jsou ve Windows Store dostupné první tři aplikace.

Stažení a instalaci provedete prostřednictvím aplikace „Windows Store (beta)“, což je ta šedivá ikona v menu Start. Ve Windows Store musíte každou aplikaci instalovat zvlášť. Hledejte je pod názvy „Word Preview“, „Excel Preview“ a „PowerPoint Preview“. Podmínkou stažení ovšem je, že musíte ve Windows 10 TP používat vlastní účet u Microsoftu (tj. nikoli lokální účet Windows 10).

Instalaci jsme sami vyzkoušeli a jeví se jako bezproblémová. Funkčnost je v porovnání s desktopovými Office sice omezená, ale pro základní práci plně dostačující. Přestože jsou Office pro Windows 10 primárně dotykovou aplikací, dají se samozřejmě ovládat i myší.

V budoucnu, po vydání Windows 10, budou tato Office předinstalována zdarma na mobilech a tabletech s Windows 10. Pro ostatní zařízení půjdou Office pro Windows 10 stáhnout z Windows Store. Microsoft nyní souběžně dokončuje práce na obou větvích Office, tak aby dotyková Office pro Windows 10 i desktopová Office 2016 mohla být dostupná v druhé polovině letošního roku v ostré verzi. Kromě nich je už nyní k dispozici dotyková verze Office pro iOS a Android.

A co znamená kombinace dotykové a desktopové větve Office pro jejich uživatele? Bude mít, nebo už má možnost pracovat v oblíbeném kancelářském balíku jak na desktopu, tak na mobilu či tabletu. Včetně těch s malým displejem. Soubory přitom může mít uložené v cloudu (OneDrive) a dostupné ze všech svých zařízení.

Takže dejme tomu, že připravíte na desktopu (jakýkoli desktopový Word) důležitý dokument. Cestou z práce si ho procházíte na tabletu či mobilu (jakýkoli mobilní Word) a pokud je třeba začít editovat a upravovat, můžete prakticky kdykoli a kdekoli.

Nebo opačně - základní myšlenky, poznámky či nápady zachytíte nejprve na mobilním zařízení (jakýkoli mobilní OneNote) a dopracujete do finální podoby prezentace v klidu a pohodlí své kanceláře (jakýkoli desktopový PowerPoint). Možností a kombinací se uživatelům otvírá nepřeberně včetně používání Office na systémech iOS, OS X a Android.

Microsoft tedy intenzivně pokračuje ve své strategii maximálně propojit svět mobilů, tabletů, počítačů a samozřejmě cloudu.

Zdroj: Microsoft
reklama
reklama
reklama
reklama