www.svethardware.cz
>
>
>

Star Citizen 2.6: nový engine i mariňácká řežba

Star Citizen 2.6: nový engine i mariňácká řežba
, , aktualita
Cloud Imperium Games (CIG) si pro nás připravili vánoční dárek v podobě alfaverze Star Citizen 2.6, která přináší řadu novinek. Tou zásadní, ale nekomplikovanou, je využití enginu Lumberyard od Amazonu, ale je toho mnohem více.
K oblíbeným
reklama
Již několik dní si tak můžeme zkoušet novou verzi vyvíjené hry Star Citizen, a to 2.6, která má stále velice daleko k dokonalosti i co se týče toho mála, co nám vývojáři zatím dali k dispozici. Otevřený svět s hlavním středobodem v podobě planety Crusader a přilehlé základny má pořád plno chyb, které se projevují třeba marnými pokusy o přivolání lodi z hangáru, nebo i tím, že z ní při letu náhle vypadneme a pak už se můžeme jen smutě koukat, jak se vzdaluje. CIG mají před sebou ještě hodně práce a mohlo by se zdát, že přechodem z masivně upraveného CryEngine na Lumberyard si situaci výrazně zkomplikovali, ale tak tomu není. Enginy si jsou totiž velice podobné, a tak přechod na nový zabral sotva den a nic nebylo nutné dělat znova.
- klikněte pro zvětšení -


A co se tím získá? Lumberyard je orientován na cloudové a online služby, což je u hry jako Star Citizen samozřejmě důležité a jde především o lepší správu připojených uživatelů pomocí GameLift a pak je tu také provázanost se službou Twitch a jejími ChatPlay a JoinIn, což se bude hodit lidem zajímajícím se o Let's Play. Chris Roberts také do budoucna slíbil výrazné úpravy enginu týkající se umělé inteligence, animace a sítí.


Co nového si ale můžeme sami vyzkoušet ve verzi 2.6? Vylepšené a přehlednější základní menu nám nabídne nový mód do Arena Commanderu, což je Pirate Swarm. Bojovat budeme proti stále intenzivnějším nájezdům pirátů, abychom si mohli pořádně vyzkoušet boj ve své lodi, přičemž nepřátele už budou po sobě zanechávat různé bonusy jako palivo pro přídavné spalování, munici či balíčky pro opravu lodi. A především tu máme odemčenu řadu lodí pro volné použití, jejichž letový model a celkové chování bylo výrazně upraveno.

Příznivci FPS pak mohou využít zbrusu nový modul Star Marine, který můžeme označit jako vesmírný Counter-Strike. Bojovat můžeme ve stylu všichni proti všem nebo v týmech (mariňáci vs. banditi) o nadvládu nad čtyřmi přístupovými body. V Arena Commanderu i zde už jsou také k dispozici tabulky s nejlepšími hráči a systém sběru bodů na základě našeho výkonu.

Star Citizen je ale také řádně náročná hra a i při nastavení nízkých detailů nám nebude stačit grafická karta se 2 GB paměti, a to kvůli detailním texturám. V takovém případě lze doporučit upravené soubory user.cfg, které zařídí, aby si i majitelé slabších sestav užili vyšší snímkovací frekvenci. Ta je totiž vždy lepší než slideshow krásně detailních obrázků.

Více o nové verzi Star Citizena se dozvíte v odkazu na zdroj aktuality.

Zdroj: Star Citizen

reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302 NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302
NVIDIA má dle serveru Igorslab.de skutečný zájem na tom, aby se na kartách GeForce RTX 3060 nedalo rozumným způsobem těžit Ethereum. Dle informací od jednoho tchaj-wanského výrobce grafických karet tak přichází GA106-302. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik