www.svethardware.cz
>
>
>

Star Citizen bude brzy sledovat pohyb hlavy pomocí Tobii

Star Citizen bude brzy sledovat pohyb hlavy pomocí Tobii
, , aktualita
Dá se říci, že systémy jako Tobii Eye Tracker představují zlatou střední cestu mezi hraním na monitoru a hraním s VR headsetem. A právě Star Citizen je hra, která po takovém hardwaru přímo volala. 
K oblíbeným
reklama
Existují mnohé amatérské systémy, které jsou určeny ke sledování pohybu hlavy, a to pomocí upravených webových kamer a náhlavní soustavy vybavené infračervenými diodami. Kamera tak prostě sleduje polohu alespoň třech diod a dle toho určí, kam se uživatel dívá, což pak lze v podporovaných hrách spojit právě s pohledem našeho avatara. Zvláště v simulátorech tak jde o velice užitečný systém, na který si můžeme rychle zvyknout a ocenit jeho výhodu ve volném rozhledu, aniž bychom byli jako při využití VR headsetu odříznuti od reality, a to nehledě na zvýšené HW nároky a samotnou pořizovací cenu. 
 
 
Zařízení Tobii má stejnou funkci, ovšem technologicky je samozřejmě vyspělejší než kamerka sledující tři diody, kterou může zmást i slunce prosvítající skrz okno (chce to mít k dispozici řádnou herní kobku). Tobii dokáže sledovat jak hlavu, tak i oči, díky čemuž dokáže se slušnou přesností určit i místo na obrazovce, kam se uživatel kouká. To se pak může využít třeba pro okamžité vyvolání jinak skrytého menu, apod. 
 
Star Citizen ve verzi Alpha 3.12: Assault on Stanton však dle Cloud Imperium Games (CIG) zatím využije jen sledování hlavy a zde si můžeme prohlédnout, jak to v praxi vypadá. Už aktuální verze mimochodem podporuje Faceware a TrackIR.
 
Nejužitečnější tato funkce bude pochopitelně při vesmírných dogfightech, kde se budeme moci volně rozhlížet tak, abychom svůj cíl neztráceli z očí, což je třeba i v Elite: Dangerous obrovská výhoda a hra je pak i mnohem zábavnější. 
 
Samotný Tobii Eye Tracker je jen tenká tyčka s kamerovými senzory, kterou si připevníme na monitor a zapojíme do USB portu. Poté nastává kalibrace a za deset minut už budeme mít možnost hrát. Doporučuje se zde zvláště nový Tobii Eye Tracker 5, na nějž budou mít hráči Star Citizena po omezenou dobu slevu deseti procent. Bohužel ale nejde o levný hardware, neboť u nás jej pořídíme od specializovaných prodejců za cca 6500 Kč a těžko můžeme počítat s nějakou slevou. 
 
Star Citizen 3.12 už je mimochodem téměř tu a přinese jako obvykle nové mechaniky, stroje, místa, zbraně, další mise, atd. Vývoj zkrátka pokračuje a pokračuje a pokračuje ... 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář