Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu

Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu
, , aktualita
Star Wars: Dark Forces je letitý titul od LucasArts, který nás v roce 1995 bavil svým 3D prostředím ve stylu Doomu a byl veřejností přijat velice vřele jako kvalitní hra. Ta nyní bude přepracována a stojí za tím zkušený vývojář ze studia Obsidian. 
K oblíbeným
reklama
Jason Lewis z Obsidian se tak rozhodl, že předělá téměř čtvrt století starou hru, která přišla na trh v době, kdy ti nejšťastnější měli ve svých zašedlých kovových bednách první Pentia a o něčem jako 3D akceleraci grafiky s vyhlazenými texturami se jim většinou ani nesnilo, ale to se mělo brzy změnit. Byl to také svět plný klonů úspěšného Doomu, jenomže titul Star Wars: Dark Forces mezi nimi vyčníval a právem si vysloužil oblibu. 
 
 
Jak je vidět z přiloženého snímku, na dnešní dobu je grafika velice jednoduchá a odpovídala technické úrovni Doomu. Jsou to tak velice jednoduché 3D mapy a samotné objekty máme ještě ve formě 2D spritů. Remake tak sice možná nebude patřit mezi aktuální špičku v technickém provedení, ovšem oproti původní verzi jde o něco naprosto jiného a moderního. Navíc si ještě musíme počkat na hotovou verzi, protože dle screenshotů grafika ještě zdaleka není dokončena soudě dle tu a tam chybějících textur. 
 
 
Zatím se ale o nové verzi Star Wars: Dark Forces moc neví a nelze ani odhadnout, kdy bychom mohli byť jen vidět hru v použitelném stavu. A že by to fanoušky Hvězdných válek opravdu zajímalo, když tu má v této době pod palcem EA a to ji rozhodně nevyužívá tak, jak bychom si představovali. Můžeme vzpomenout na to, jak přibližně před dvěma dekádami vycházely hry jako X-Wing, Tie Fighter a poté Knights of the Old Republic a další.
 
 
Dnes se na EA snáší kritika z různých stran za to, jak nakládají, či spíše nenakládají se svou licencí na Star Wars. Sám CEO firmy EA Andrew Wilson totiž prý nemá Hvězdné války zrovna v oblibě, což se odráží i v tom, kolik a jaké tituly proudí na trh. Aktuální je nyní v podstatě jen série Battlefront a ta s novodobým druhým dílem byla přijata spíše jako pokus firmy EA posunout mikrotransakce za hranice toho, co už hráči byli ochotni akceptovat. Alespoň že nyní se můžeme těšit na titul Jedi: Fallen Order, který snad dokáže spravit chuť. 
 
Zdroj: Jason Lewis 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů