Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu

Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu
, , aktualita
Star Wars: Dark Forces je letitý titul od LucasArts, který nás v roce 1995 bavil svým 3D prostředím ve stylu Doomu a byl veřejností přijat velice vřele jako kvalitní hra. Ta nyní bude přepracována a stojí za tím zkušený vývojář ze studia Obsidian. 
K oblíbeným
reklama
Jason Lewis z Obsidian se tak rozhodl, že předělá téměř čtvrt století starou hru, která přišla na trh v době, kdy ti nejšťastnější měli ve svých zašedlých kovových bednách první Pentia a o něčem jako 3D akceleraci grafiky s vyhlazenými texturami se jim většinou ani nesnilo, ale to se mělo brzy změnit. Byl to také svět plný klonů úspěšného Doomu, jenomže titul Star Wars: Dark Forces mezi nimi vyčníval a právem si vysloužil oblibu. 
 
 
Jak je vidět z přiloženého snímku, na dnešní dobu je grafika velice jednoduchá a odpovídala technické úrovni Doomu. Jsou to tak velice jednoduché 3D mapy a samotné objekty máme ještě ve formě 2D spritů. Remake tak sice možná nebude patřit mezi aktuální špičku v technickém provedení, ovšem oproti původní verzi jde o něco naprosto jiného a moderního. Navíc si ještě musíme počkat na hotovou verzi, protože dle screenshotů grafika ještě zdaleka není dokončena soudě dle tu a tam chybějících textur. 
 
 
Zatím se ale o nové verzi Star Wars: Dark Forces moc neví a nelze ani odhadnout, kdy bychom mohli byť jen vidět hru v použitelném stavu. A že by to fanoušky Hvězdných válek opravdu zajímalo, když tu má v této době pod palcem EA a to ji rozhodně nevyužívá tak, jak bychom si představovali. Můžeme vzpomenout na to, jak přibližně před dvěma dekádami vycházely hry jako X-Wing, Tie Fighter a poté Knights of the Old Republic a další.
 
 
Dnes se na EA snáší kritika z různých stran za to, jak nakládají, či spíše nenakládají se svou licencí na Star Wars. Sám CEO firmy EA Andrew Wilson totiž prý nemá Hvězdné války zrovna v oblibě, což se odráží i v tom, kolik a jaké tituly proudí na trh. Aktuální je nyní v podstatě jen série Battlefront a ta s novodobým druhým dílem byla přijata spíše jako pokus firmy EA posunout mikrotransakce za hranice toho, co už hráči byli ochotni akceptovat. Alespoň že nyní se můžeme těšit na titul Jedi: Fallen Order, který snad dokáže spravit chuť. 
 
Zdroj: Jason Lewis 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková