Star Wars Squadron v testu: pozoruhodně nenáročný titul

Star Wars Squadron v testu: pozoruhodně nenáročný titul
, , aktualita
Pokud jde o vesmírné simulátory ty mají očividný potenciál být milostivé s ohledem na hardwarové požadavky, neboť vesmír bývá převážně zcela prázdný. To se alespoň potvrzuje v případě Star Wars Squadron.
K oblíbeným
reklama
Analýzu výkonu různých karet na sebe vzal opět server techPowerUp a známý W1zzard, který na hře Star Wars Squadrons otestoval pěkně dlouhou řadu karet od GeForce GTX 1060 3 GB či Radeon RX 570 4GB až po GeForce RTX 3090. Na tom všem je velice pozoruhodné předvším to, že testovaná hra měla hratelnou snímkovací frekvenci v Ultra HD i na té nejslabší testované kartě. Na druhou stranu, na grafické orgie to zrovna nevypadá. 
 
 
Screenshoty ze hry najdete na této stránce a po jejích zhlédnutí lze říci, že v prostředí hangáru je grafika vcelku pěkná, ale v samotné simulátorové části je poněkud "omalovánková". Nejspíše to ale byl záměr, neboť takto SW Squadrons připomíná staré tituly X-Wing či Tie Fighter. 
 
 
V rámci testů byla kvalita grafiky nastavena na nejvyšší (Ultra) a jak to vypadá, pokud má někdo ve výbavě alespoň GTX 1060 či RX 570, nemá ani důvod na kvalitě šetřit. Stačí se podívat na následující graf ukazující průměrné FPS v Ultra HD. 
 
 
I na slabší verzi GTX 1060 či na RX 570 si v takovém rozlišení zahrajeme při slušné snímkovací frekvenci kolem 40 FPS a to rozhodně není pravidlem. Na 60 FPS pak dosáhneme už s GTX verzemi Turingu a moderní RTX 3080 či rovnou 3090 dokáží saturovat i obnovovací frekvenci moderních herních monitorů, pokud by ji ty ovšem ve 4K nabízely. 
 
Zde tak tvůrci hry z Motive Studios pomocí enginu Frostbite odvedli velice dobrou práci co se týče optimalizace a lze říci, že by si jistě mohli dovolit implementovat i ray tracing, ale k tomu se neodhodlali. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci
Windows 10 i starší verze systému obsahují významnou chybu zabezpečení, o které poprvé informoval Google. Vzhledem k tomu, že chybu údajně aktivně zneužívají hackeři, se rozhodl dát Microsoftu na vyřešení pouze týden. Oprava nejspíš přijde až 10. listopadu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K
Výrobce DJI příští týden uvede na trh nový kompaktní dron, který v nabídce nahradí aktuální Mavic Mini. Ponese jednodušší název DJI Mini 2 a jeho parametry, design či cenu známe v předstihu již nyní.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře