www.svethardware.cz
>
>
>
>

Starlink od SpaceX by mohl nabídnout celosvětové pokrytí od září

Starlink od SpaceX by mohl nabídnout celosvětové pokrytí od září
, , aktualita
Internetové připojení Starlink od SpaceX bude mít v září už takový počet vynesených satelitů na oběžnou dráhu, že by mohlo nabídnout celosvětové internetové připojení. Má to však trochu háček.
K oblíbeným
reklama
SpaceX buduje infrastrukturu pro satelitní internetové připojení Starlink. Prezidentka společnosti Gwynne Shotwell se nechala slyšet, že vynesli už 1800 satelitů a až všechny dosáhnou svých provozních pozic, Starlink by mohl nabízet celosvětově dostupné internetové připojení. Stát by se tak mohlo už v září letošního roku. Rozhodně se ale neskončí na tomto množství, firma totiž plánuje vynést celkem 12 tisíc satelitů do poloviny roku 2027 (7518 ve výšce 340 km, 1584 v 550 km a 2825 v 1200 km) a hovoří se o tom, že v konečném stavu by mohlo jít až o 42 tisíc satelitů.
 
SpaceX Starlink
 
To, že by společnost technicky mohla nabízet internetové připojení v podstatě kdekoli na světě, ale neznamená, že to učiní. Zásadním problémem jsou zde povolení od lokálních regulátorů, tedy získání licencí na provoz v konkrétních státech. Prozatím tak Starlink nabízí své služby v rámci beta programu v 11 zemích (např. USA, Austrálie, Nový Zéland, některé evropské země). Prozatím jde o drahou službu, samotný kit satelitu, routeru a dalšího vybavení vyjde na 499 USD, měsíční poplatek je 99 USD. Přesto už v předobjednávkách vyjádřilo zájem přes 500 tisíc lidí, pro které je to mnohdy jediná možnost, jak se připojit k internetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevilo se APU Rembrandt s DDR5-4800 a slušně výkonnou RDNA 2 Objevilo se APU Rembrandt s DDR5-4800 a slušně výkonnou RDNA 2
Za chvíli tu máme novou generaci procesorů Intel, ale pak už budeme řešit spíše odpověď firmy AMD, do níž patří tako chystané čipy Rembrandt, nástupci dnešních Cezanne, kteří mají dorazit po boku CPU Warhol. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla v zisku: nepotřebovala by k tomu ani emisní kredity Tesla v zisku: nepotřebovala by k tomu ani emisní kredity
Společnost Tesla Elona Muska opět ukázala, že dokáže být ve slušném zisku. Dokonce k tomu ani zdaleka nepotřebovala emisní kredity, které jsou pro automobilku čím dál méně významným zdrojem peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA nabízí pro vybrané RTX 3000 nový firmware kvůli problémům s DisplayID NVIDIA nabízí pro vybrané RTX 3000 nový firmware kvůli problémům s DisplayID
Společnost NVIDIA si připravila opravný firmware určený konkrétně pro grafické karty GeForce RTX 3080 Ti a GeForce RTX 3060. Řešit má přitom problémy s DisplayID, které se týkají kompatibility s monitory. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA DART dorazila do Kalifornie, další zastávka: asteroid Didymos NASA DART dorazila do Kalifornie, další zastávka: asteroid Didymos
Po startu mise sondy Lucy se na svou cestu chystá také DART (Double Asteroid Redirection Test), která právě dorazila do Kalifornie, své poslední zastávky na Zemi. Brzy již poletí vstříc asteroidu Didymos. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Konečné prodejní verze Alder Lake-S jsou na světě, takty potvrzeny Konečné prodejní verze Alder Lake-S jsou na světě, takty potvrzeny
Už příští týden má Intel představit své procesory Alder Lake-S, aby je na začátku listopadu vyslal na trh. Není tak vůbec divu, že ty se již nyní objevily na webu na snímcích v podobě verzí připravených pro prodej. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek