www.svethardware.cz
>
>
>
>

Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval

Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
, , aktualita
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk nedávno na svém twitterovém účtu informoval o chystaných plánech s prototypem vyvíjené kosmické lodi Starship SN8. Společnost SpaceX se po povedených krátkých testovacích letech do vzdálenosti 150 metrů od země pokusí Starship vypravit až do mnohem závratnějších výšek. 
 
Původně se test prototypu Starship měl podle slov Elona Muska konat do výšky 18 kilometrů (dle jeho slov 60 tisíc stop). Dnes ale na Twitteru Elon Musk tuto hodnotu o něco snížil, v současné době prohlašuje, že prototyp SN8 vyletí do 15 kilometrů, tedy asi 50 000 stop. Momentálně není zřejmé, co vedlo k přehodnocení výšky, které má prototyp kosmické lodi dosáhnout. Starship SN8 by měla do příštího týdne dostat aerodynamickou špičku a také horní řídicí plochy, nyní se CEO SpaceX pochlubil novou fotkou, jak vypadá SN8 se zadními řídicími plochami, které již jsou na svém místě. 
 
 
Elon Musk se nezapomněl zmínit ani o prototypu SN9, který má být hotový v říjnu. Nebylo by ale žádným překvapením, kdyby se tento termín posunul, protože data udávaná Elon Muskem bývají často příliš optimistická a nezřídka se posouvají. I prototyp SN8 měl do několikakilometrové výšky podle Muskova tweetu z 13. září letět zhruba do týdne. To se ale ještě nestalo a již se blíží konec měsíce. 
 
Vyvíjená kosmická loď Starship má být v budoucnu součástí systému, který bude SpaceX umožňovat vypravovat mise k Měsíci nebo dokonce k Marsu a bude podporovat opětovné využívání jednotlivých kosmických lodí a raket. Let do výšky 15 kilometrů bude velkým milníkem ve vývoji, protože doposud prototypy Starship absolvovaly jen krátké skoky do několika desítek metrů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář