www.svethardware.cz
>
>
>
>

Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval

Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
, , aktualita
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk nedávno na svém twitterovém účtu informoval o chystaných plánech s prototypem vyvíjené kosmické lodi Starship SN8. Společnost SpaceX se po povedených krátkých testovacích letech do vzdálenosti 150 metrů od země pokusí Starship vypravit až do mnohem závratnějších výšek. 
 
Původně se test prototypu Starship měl podle slov Elona Muska konat do výšky 18 kilometrů (dle jeho slov 60 tisíc stop). Dnes ale na Twitteru Elon Musk tuto hodnotu o něco snížil, v současné době prohlašuje, že prototyp SN8 vyletí do 15 kilometrů, tedy asi 50 000 stop. Momentálně není zřejmé, co vedlo k přehodnocení výšky, které má prototyp kosmické lodi dosáhnout. Starship SN8 by měla do příštího týdne dostat aerodynamickou špičku a také horní řídicí plochy, nyní se CEO SpaceX pochlubil novou fotkou, jak vypadá SN8 se zadními řídicími plochami, které již jsou na svém místě. 
 
 
Elon Musk se nezapomněl zmínit ani o prototypu SN9, který má být hotový v říjnu. Nebylo by ale žádným překvapením, kdyby se tento termín posunul, protože data udávaná Elon Muskem bývají často příliš optimistická a nezřídka se posouvají. I prototyp SN8 měl do několikakilometrové výšky podle Muskova tweetu z 13. září letět zhruba do týdne. To se ale ještě nestalo a již se blíží konec měsíce. 
 
Vyvíjená kosmická loď Starship má být v budoucnu součástí systému, který bude SpaceX umožňovat vypravovat mise k Měsíci nebo dokonce k Marsu a bude podporovat opětovné využívání jednotlivých kosmických lodí a raket. Let do výšky 15 kilometrů bude velkým milníkem ve vývoji, protože doposud prototypy Starship absolvovaly jen krátké skoky do několika desítek metrů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů