www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Start Menu systému Windows 9 ve videu

Start Menu systému Windows 9 ve videu
, , aktualita
S blížícím se vypuštěním první veřejné předběžné verze systému Windows 9 "Threshold" se objevují detailnější informace o jeho novinkách, mezi něž se zařadilo i video nového Start Menu. Můžeme se tedy na ně podívat.
K oblíbeným
reklama
O tom, že Windows 9 budou představeny již v tomto měsíci, jsme se mohli dozvědět už před několika týdny a od té doby se postupně uvolňují nové informace o tomto systému, mezi něž se nyní zařadilo také video ukazující v akci staronové Start Menu. Podívejme se tedy na ně.


Start Menu ve Windows 9 si můžeme rozdělit na dvě části, levou a pravou. Ta levá je velmi podobná tomu, co máme ve Windows 7, čili tu je nabídka často používaných aplikací a možnost vyhledávání, která bude bezpochyby spojena se službou Bing. Do horní části se přesunul avatar a jméno přihlášeného uživatele a hned vedle něj bude tlačítko pro vypnutí/restart/uspání počítače. Obě tyto věci jsou ve Windows 7 v pravé části Start Menu, která už je v případě Windows 9 značně pozměněna.


Dle očekávání se v pravé části Start Menu, která vypadá na to, že bude nafukovací, ukáží živé dlaždice s aplikacemi napsanými pro Metro. Ovšem jejich místo může využít třeba File Explorer pro zobrazení často používaných složek, čili v takovém případě budou dlaždice ihned nahrazeny jinou nabídkou.

Video také ukazuje běh některých aplikací pro Metro, a to v okně přímo na desktopu, díky čemuž s ním neztratíme kontakt. Například to je kalkulačka, jež je sice stále uzpůsobena pro dotykový displej, ale aspoň nezabere celou obrazovku. Pokud si v nabídce aplikací v levé části vybereme nějakou napsanou pro Metro, můžeme na ni kliknout pravým tlačítkem a objeví se plovoucí menu s možností odinstalace nebo přispendlením buď k hlavnímu panelu (taskbar) nebo do nabídky Start, takže v takovém případě se do pravé části přesune její dlaždice. Samozřejmě pak budeme moci měnit její velikost a libovolně ji přesouvat. S přibývajícími dlaždicemi se bude celková velikost Start Menu zvětšovat, takže je pouze na nás, kolik místa nakonec zabere.

Dále byla ukázána i nabídka týkající se Start Menu. V té si budeme moci deaktivovat funkci, která zajistí zobrazování Start Menu namísto celé obrazovky Start, takže v takovém případě se uživatelské prostředí v podstatě vrátí do stavu, který známe z Windows 8.1. Škoda že takové zatržítko neměly už Windows 8. Nicméně i pak se ve horním pravém rohu spuštěných aplikací pro Metro objeví tři známé ikonky pro minimalizaci, zmenšení a zavření aplikace. Pokud si vybereme zmenšení okna, pak aplikace hned přejde ze zobrazení přes plnou obrazovku do okna a ukáže se tedy prostředí desktopu. Ovšem už při jejím spuštění z obrazovky Start je vespod vidět hlavní panel, ale ten možná bude schovávací.

Z toho všeho vyplývá, že pokud budeme chtít, můžeme ze Start Menu snadno vyhnat všechny dlaždice a ponechat si pouze základní nabídku. Tím se můžeme velmi přiblížit tomu, co dnes nabízí Windows 7. Budeme si to moci ověřit pomocí první veřejné verze, která se chystá na přelom září a října, čili již brzy.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář