Statistika spolehlivosti HDD od Backblaze: HGST vede, Seagate je horší

Statistika spolehlivosti HDD od Backblaze: HGST vede, Seagate je horší
, , aktualita
Společnost Backblaze vlastnící datová a cloudová centra vydala tradiční statistiky spolehlivosti pevných disků. Ukazuje se, že HDD od společnosti HGST bývají spolehlivější než ty od Seagate. Spolehlivost se navíc zvyšuje.
K oblíbeným
reklama
Cloudový poskytovatel Backblaze přichází s další zajímavou statistikou spolehlivosti pevných disků, které jsou nasazeny v jeho systémech. Ty obsahují stále více a více disků, a tak zatímco v létě 2018 měl nasazeno 98 tisíc disků, dnes je to už téměř 130 tisíc. V období od 1. ledna do 31. března 2020 mu z tohoto počtu umřelo 335 disků, což dělá přepočtenou roční poruchovost 1,07 %. Dle společnosti je to doposud nejnižší zaznamenaná poruchovost od roku 2013, kdy začala dělat tyto statistiky.
 
Statistika Backblaze
 
Výrazně spolehlivějšími se ukazují být disky od HGST, které dosáhly roční poruchovosti jen 0,37 %, tedy hluboko pod celkovým průměrem. 8TB model HUH728080ALE600 a 12TB model HUH721212ALE600 dokonce vykázaly čistou nulu, což je obdivuhodný výsledek i díky tomu, že jich bylo nasazeno 1000, resp. 1560 kusů (91 a 142 tisíc dnů), což není až tak málo. Při nižším počtu disků se nulová poruchovost dosahuje snáze, stačí aby v období neumřel žádný z toho mála disků, které jsou nasazeny.
 
Dobře to ukazuje Seagate, který sice také dosáhl na nulovou poruchovost se svým 16TB modelem ST16000NM001G, jenže zde bylo jen 60 disků, které dohromady běžely pouhých 5 tisíc dní a z takových čísel nelze dělat přesnější závěry. Kdyby umřel jen jeden z nich, poruchovost by z nuly vyskočila na 7,27 %. V případě oněch 1560 kusů a 142 tisíc dní v provozu u HGST by jeden vadný kus ale znamenal poruchovost jen 0,26 %.
 
Ve výsledku Seagate dosahuje průměrné poruchovosti 1,29 %. Navíc za to ani nemůže třeba jedna špatná série disků. Když se podíváte na tabulku, hned 5 z 8 jeho disků má roční poruchovost přes 1,2 %, dále je tu výše zmiňovaný 16TB disk s 0,0 %, což je dosaženo i díky jeho nízkému počtu. Jako poslední je tu Toshiba, ta zde má ale jen dva modely, které spolu dosahují poruchovosti 1,25 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář