Statistika spolehlivosti HDD od Backblaze: HGST vede, Seagate je horší

Statistika spolehlivosti HDD od Backblaze: HGST vede, Seagate je horší
, , aktualita
Společnost Backblaze vlastnící datová a cloudová centra vydala tradiční statistiky spolehlivosti pevných disků. Ukazuje se, že HDD od společnosti HGST bývají spolehlivější než ty od Seagate. Spolehlivost se navíc zvyšuje.
K oblíbeným
reklama
Cloudový poskytovatel Backblaze přichází s další zajímavou statistikou spolehlivosti pevných disků, které jsou nasazeny v jeho systémech. Ty obsahují stále více a více disků, a tak zatímco v létě 2018 měl nasazeno 98 tisíc disků, dnes je to už téměř 130 tisíc. V období od 1. ledna do 31. března 2020 mu z tohoto počtu umřelo 335 disků, což dělá přepočtenou roční poruchovost 1,07 %. Dle společnosti je to doposud nejnižší zaznamenaná poruchovost od roku 2013, kdy začala dělat tyto statistiky.
 
Statistika Backblaze
 
Výrazně spolehlivějšími se ukazují být disky od HGST, které dosáhly roční poruchovosti jen 0,37 %, tedy hluboko pod celkovým průměrem. 8TB model HUH728080ALE600 a 12TB model HUH721212ALE600 dokonce vykázaly čistou nulu, což je obdivuhodný výsledek i díky tomu, že jich bylo nasazeno 1000, resp. 1560 kusů (91 a 142 tisíc dnů), což není až tak málo. Při nižším počtu disků se nulová poruchovost dosahuje snáze, stačí aby v období neumřel žádný z toho mála disků, které jsou nasazeny.
 
Dobře to ukazuje Seagate, který sice také dosáhl na nulovou poruchovost se svým 16TB modelem ST16000NM001G, jenže zde bylo jen 60 disků, které dohromady běžely pouhých 5 tisíc dní a z takových čísel nelze dělat přesnější závěry. Kdyby umřel jen jeden z nich, poruchovost by z nuly vyskočila na 7,27 %. V případě oněch 1560 kusů a 142 tisíc dní v provozu u HGST by jeden vadný kus ale znamenal poruchovost jen 0,26 %.
 
Ve výsledku Seagate dosahuje průměrné poruchovosti 1,29 %. Navíc za to ani nemůže třeba jedna špatná série disků. Když se podíváte na tabulku, hned 5 z 8 jeho disků má roční poruchovost přes 1,2 %, dále je tu výše zmiňovaný 16TB disk s 0,0 %, což je dosaženo i díky jeho nízkému počtu. Jako poslední je tu Toshiba, ta zde má ale jen dva modely, které spolu dosahují poruchovosti 1,25 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen
HP představilo monitor X24c, který je svou úhlopříčkou sice malý, ale poloměrem zakřivení překonává všechny dosavadní monitory od HP. A potěší také cenou. Mezi další herní novinky od HP patří myši z řady Vector.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa
Zaměstnancům Facebooku se nelíbí postoj jejich šéfa, Marka Zuckerberga. Ten totiž na rozdíl od Twitteru nehodlá nijak blokovat příspěvky amerického prezidenta Donald Trumpa, které hodnotí jako zavádějící nebo agresivní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Epic Games Store se chystá i na Android a iOS Epic Games Store se chystá i na Android a iOS
Šéf společnosti Epic Games byl opět jednou zpovídán, a to tentokrát serverem Gamespot. Řeč přišla na plány ohledně podpory dalších OS a také na to, jak může nabízení her zdarma pomoci k jejich lepším prodejům na jiných platformách. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadili do multiplexu 23.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500 AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500
Do jedné aktuality sloučíme dvě zprávy přicházející od firmy AMD, která se jednak rozhodla darovat HPC systémy pro hledání léku na Covid-19, jež budou využity na třech amerických univerzitách. Vedle toho tu máme Lisu Su v čele žebříčku S&P 500. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek