Statistika spolehlivosti HDD od Backblaze: HGST vede, Seagate je horší

Statistika spolehlivosti HDD od Backblaze: HGST vede, Seagate je horší
, , aktualita
Společnost Backblaze vlastnící datová a cloudová centra vydala tradiční statistiky spolehlivosti pevných disků. Ukazuje se, že HDD od společnosti HGST bývají spolehlivější než ty od Seagate. Spolehlivost se navíc zvyšuje.
K oblíbeným
reklama
Cloudový poskytovatel Backblaze přichází s další zajímavou statistikou spolehlivosti pevných disků, které jsou nasazeny v jeho systémech. Ty obsahují stále více a více disků, a tak zatímco v létě 2018 měl nasazeno 98 tisíc disků, dnes je to už téměř 130 tisíc. V období od 1. ledna do 31. března 2020 mu z tohoto počtu umřelo 335 disků, což dělá přepočtenou roční poruchovost 1,07 %. Dle společnosti je to doposud nejnižší zaznamenaná poruchovost od roku 2013, kdy začala dělat tyto statistiky.
 
Statistika Backblaze
 
Výrazně spolehlivějšími se ukazují být disky od HGST, které dosáhly roční poruchovosti jen 0,37 %, tedy hluboko pod celkovým průměrem. 8TB model HUH728080ALE600 a 12TB model HUH721212ALE600 dokonce vykázaly čistou nulu, což je obdivuhodný výsledek i díky tomu, že jich bylo nasazeno 1000, resp. 1560 kusů (91 a 142 tisíc dnů), což není až tak málo. Při nižším počtu disků se nulová poruchovost dosahuje snáze, stačí aby v období neumřel žádný z toho mála disků, které jsou nasazeny.
 
Dobře to ukazuje Seagate, který sice také dosáhl na nulovou poruchovost se svým 16TB modelem ST16000NM001G, jenže zde bylo jen 60 disků, které dohromady běžely pouhých 5 tisíc dní a z takových čísel nelze dělat přesnější závěry. Kdyby umřel jen jeden z nich, poruchovost by z nuly vyskočila na 7,27 %. V případě oněch 1560 kusů a 142 tisíc dní v provozu u HGST by jeden vadný kus ale znamenal poruchovost jen 0,26 %.
 
Ve výsledku Seagate dosahuje průměrné poruchovosti 1,29 %. Navíc za to ani nemůže třeba jedna špatná série disků. Když se podíváte na tabulku, hned 5 z 8 jeho disků má roční poruchovost přes 1,2 %, dále je tu výše zmiňovaný 16TB disk s 0,0 %, což je dosaženo i díky jeho nízkému počtu. Jako poslední je tu Toshiba, ta zde má ale jen dva modely, které spolu dosahují poruchovosti 1,25 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře