reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Steam Controller dostává konkrétní podobu

, , aktualita
Steam Controller dostává konkrétní podobu
Společnost Valve v těchto dnech pořádá konferenci Steam Dev Days, kde se objevují i nové informace ohledně ovladače Steam Controller, který má být hlavním doplňkem pro herní počítače Steam Machines.
Steam Controller dostává konkrétní podobu
Ovladač Steam Controller byl představen již loni, ovšem jak to vypadá, šlo o dosti předběžnou verzi, která obsahovala ještě dotykovou obrazovku. Nyní byla představena nová verze ovladače, která má mít lepší rozmístění tlačítek a nižší výrobní náklady, ovšem právě za cenu vypuštění dotykové obrazovky.

Namísto ní tu dle Valve bude jakýsi Ghost Mode, s jehož pomocí budou uživatelé ovládat ukazatel, a to pohyby prstu nad ovladačem. Proti obrazovce byly také námitky, že bude uživatele při hře rozptylovat a objevily se jisté neupřesněné otázky se kompatibilitou. Nicméně právě dotyková obrazovka zvedla vlnu zájmu o nový ovladač, zvlášť když bylo uvedeno, že si budeme moci zvolit, co bude ukazovat a jakou bude mít funkčnost.
- vlevo stará verze, pravo nová -


Změnila se tedy střední část ovladače Steam Controller, kde se uvolnilo místo pro dvakrát čtyři tlačítka a uprostřed pak mezi kulatými trackpady zeje volné místo, nejspíše ona plocha pro detekci pohybu prstu. Vedle trackpadů mají zůstat také gyroskopy, jež ještě nebyly implementovány do firmwaru ovladače a také tu bude API s podporou až 16 najednou připojených Steam Controllerů.

Ani tato podoba však nemusí být konečná, takže není vyloučeno, že se na trh dostanou dvě verze a dle Valve mohou své verze představit i další výrobci. Třeba si uživatelé nakonec dotykovou obrazovku vydupou.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama