www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam dosáhl nového rekordu: 20 milionů současně připojených lidí

Steam dosáhl nového rekordu: 20 milionů současně připojených lidí
, , aktualita
Herní server Steam zaznamenal rekord v počtu současně připojených uživatelů. Zatímco počátkem února se dostal na téměř 19 milionů, nyní už to bylo více než 20 milionů. Aktivně hrajících lidí byla zhruba třetina.
K oblíbeným
reklama
Počátkem února jsme vás informovali, že počet současně připojených uživatelů platformy Steam překonal 18,8 milionů lidí. Přes tento víkend se ale podařilo překonat historický milník a dosáhnout více než 20 milionů. Přesné číslo činí 20.313.451 aktivních uživatelů, přičemž ne všichni byli také aktivními hráči nějaké hry. Toto číslo se vyšplhalo na téměř 6,4 milionu lidí.
 
Rekord Steamu
 
Nejpopulárnější hrou byl Counter-Strike: Global Offensive, který dosáhl maxima 1.024.845 současně hrajících hráčů, na druhém místě pak byla Dota 2 se 701.632 hráči a na třetím PUBG s 515.050 lidmi. Další hry už byly s výrazným odstupem, Tom Clancy's Rainbow Six Siege hrálo během minulých 24 hodin maximálně 196.352 lidí najednou a Grand Theft Auto V pak 173.546.
 
Důvodem pro tento nárůst jsou s velkou pravděpodobností opatření vztahující se ke koronaviru SARS-CoV-2, poněvadž mnoho států přistoupilo k omezení volného pohybu osob na svém území. Např. v Evropě už jich je i několik, kdy je dokonce "zakázán", není-li to nezbytně nutné a přes noc se k nim připojila i Česká republika.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář